Lesnar nebo Rousey na jubilejním UFC 300?! White nabídl odpovědi

White, Rousey

Návrat Brocka Lesnara a Rondy Rousey, to jsou spekulace posledních dnů, na které odpověděl prezident UFC Dana White. V případě obou bývalých hvězd UFC se v poslední době hodně mluvilo ohledně jejich návratu na očekávaném galavečeru UFC 300. Jak se k těmto spekulacím staví prezident UFC?

Nečekaný konec? Veronika Zajícová za zvláštních okolností vypadla z Miss

Vzhledem k tomu, že se v prvním čtvrtletí roku 2024 očekává historický turnaj UFC 300, stále častěji se objevují teorie, že by organizace mohla vytáhnout do boje s  výjimečnou událostí. Pokud by tomu tak bylo, proč by se UFC nemohla obrátit na dva ze svých nejpopulárnějších šampionů minulosti, aby podpořila mainstream? Koneckonců ani Lesnar, ani Rousey – kteří byli v posledních letech dvěma největšími taháky WWE – si nezavřeli dveře k dalšímu účinkování v MMA. White však ani u jednoho z bývalých bojovníků návrat neočekává. 

Proč ne Lesnar?

Lesnarovo působení v UFC nebylo dlouhé, protože absolvoval pouhých osm zápasů, ale nelze popřít, jaký dojem zanechal. Sedm z jeho zápasů v oktagonu se uskutečnilo mezi únorem 2008 a prosincem 2011, během nichž na UFC 91 ukončil Randyho Coutura a získal titul v těžké váze ve svém teprve třetím zápase v této organizaci. Následovala další dvě památná vítězství, odveta proti Franku Mirovi na UFC 100 a comeback, v němž porazil Shanea Carwina. Poté Lesnara ukončili Cain Velasquez (v titulovém zápase) a Alistair Overeem.  

Lesnar se vrátil do WWE, ale poté dostal povolení a výjimku od UFC a americké antidopingové agentury, aby se po více než pěti letech utkal s Markem Huntem na turnaji UFC 200. Lesnar ten večer v Las Vegas zvítězil na body, ale výsledek byl později zrušen na No Contest poté, co měl pozitivní test na zakázanou látku. Vzhledem k tomu, že 46letý Lesnar je jedním z pouhých dvou bojovníků, kteří se představili na UFC 100 a UFC 200, dávalo by smysl, aby si svou milníkovou sérii událostí udržel i při účasti na UFC 300, ale White to tak zřejmě nevidí. „Myslím, že Brock se zápasením skončil,“ řekl White v rozhovoru pro Sports Illustrated. „Nemyslím si, že se ještě někdy vrátí.“

Proč ne Rousey?

Kromě Conora McGregora byla Ronda Rousey pravděpodobně největší hvězdou v historii UFC a v době své největší slávy vzala tento sport útokem. White prohlásil, že to byla právě Rousey, kdo změnil jeho postoj k zápasení žen v UFC. Rousey zdědila inaugurační titul šampionky UFC v bantamové váze a poté ho od února 2013 do srpna 2015 šestkrát obhájila. Poté se Rousey kariéra prudce propadla po šokující porážce s Holly Holm, kvůli níž si musela dát roční pauzu, než se po 13 měsících vrátila, aby vyzvala tehdejší šampionku Amandu Nunes na turnaji UFC 207, kde Rousey padla na TKO za 48 sekund. 

Poté Rousey přešla k profesionálnímu wrestlingu do organizace WWE. V roce 2018 se stala první bojovnicí uvedenou do Síně slávy UFC. White se o Rondě vyjadřuje vždy jen pozitivně, ale s jejím návratem do klece nepočítá. „Žádná šance neexistuje,“ řekl White. „Dosáhla všeho, co si předsevzala. Jejím snem bylo vyhrát titul UFC, pak vyhrát titul WWE, a to se jí podařilo. Teď zakládá rodinu. Ronda vydělala tolik peněz a stále vydělává spoustu peněz na sponzorských smlouvách.“

White má ve své historii zkušenosti s tím, že něco řekne a pak změní názor, takže možná není návrat Lesnara nebo Rouseyové do UFC zcela vyloučen. Pokud by byl jeden z nich pravděpodobnější, pak je to vzhledem k okolnostem pravděpodobně Rousey. Vzhledem k tomu, že Amanda Nunes nedávno uvolnila titul v ženské bantamové váze a oznámila odchod z MMA, by tato divize potřebovala posílit. Rousey začátkem příštího měsíce končí smlouva s WWE, což jí dává volnou ruku k tomu, aby si dělala, co se jí zlíbí. Podle zprávy deníku Daily Mail, který se odvolává na zdroj blízký Rondě, by to měl být návrat do klece. 

„Právě ,měla poslední zápas na WWE SummerSlam a bude jí končit smlouva s WWE. Nyní se soustředí na to, aby se případně pokusila o poslední zápas v UFC a zúčastnila se turnaje UFC 300, až se to někdy v příštím roce naskytne,“ uvedl nejmenovaný zdroj.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *