Leo Brichta prolomil ticho a nabídl první reakci na KSW titulovou bitvu

Brichta

Vrcholem turnaje KSW 91, skrze který se polský gigant již potřetí podíval do České republiky, byl titulový souboj Brichta vs Mircea, který sliboval atraktivní a napínavou podívanou. Napětí jsme nakonec skutečně dostali, protože nechybělo moc k tomu, aby se stal český borec novým prozatímním šampionem lehké váhy. Mircea si však bohužel prosadil boj na zemi, kde nakonec doručil i škrcení, které znamenalo konec nadějím na KSW zlato.


 

OKTAGON promotér Novotný reaguje na Brichtův neúspěšný KSW souboj

„V první řadě bych chtěl strašně moc poděkovat za přízeň, kterou dostávám ze všech stran. Těší mě i hezké zprávy od fanoušků, moc si toho všeho vážím. Jenže sobotní noc bohužel nebyla moje, zápas se mi nepovedl. Každopádně se z toho nemůžu zhroutit, s respektem jsem přijal, co se stalo a hned jsem začal pracovat na mých slabinách. Vyhodnotil jsem si zápas a vím, kde jsem chyboval.

Zápas neprobíhal podle mých očekávání, ale to prostě ke sportu patří. Titul jsem chtěl vzhledem ke všem okolnostem opravdu hodně, ale nakonec jsem přijal i tuhle nemilou zkušenost. Ještě jednou bych rád pogratulovat soupeři. Atmosféra a podpora fanoušků byla v Liberci naprosto neuvěřitelná, moc si toho vážím i toho, jak jste mě všichni na místě podpořili. Můj hlad po výhrách je teď ještě větší. A nesmím zapomenout poděkovat také trenérům, gymu, sponzorům a kamarádům, kteří při mě stojí,“ vzkázal Brichta skrze tiskovou zprávu.
 

Mircea a jeho reakce na výhru

„Zdravím vás. Je mi jasné, že mě teď nemáte rádi, ale i přesto bych vám rád řekl, že já vás miluju. Rád bych touto cestou také poděkoval Leovi, který je skvělý bojovník. Sliboval jsem, že doručíme skvělou show, což se také stalo. Byl to skvělý zápas. Děkuji vám všem.

Opravdu všem děkuji. Líbí se mi, jaké podpory se tady Leovi od fanoušků dostalo. Myslím si, že jsem doručili skvělý zápas. Doufám, že si to všichni užili. Předesílal jsem, že pokud mě chcete porazit, tak mě musíte zastřelit. Jsem tady, abych si vzal všechno,“ reagoval Mircea po souboji s Brichtou. 

Mircea je tak novým prozatímním šampionem lehké váhy, což znamená, že ho čeká sjednocující souboj se šampionem Parnassem, na který si však bude muset počkat. Salahdine totiž bude na začátku dubna bojovat ve Francii, takže na souboj s Vlkem nejspíš dojde až někdy ve druhé polovině roku, což slibuje hodně zajímavou podívanou. Leovi bohužel titul proklouzl mezi prsty, ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. S extrémně nebezpečným soupeřem totiž svedl vyrovnanou bitvu, ve které byl blízko výhře, ze které se však nakonec radoval soupeř.