Legendárnímu GSPmu se na návratový souboj hlásí zajímavý soupeř

GSP

Bývalý UFC šampion dvou váhových divizí Georges St-Pierre nedávno ohlásil menší návrat. V MMA už ho sice bohužel neuvidíme, ale místo toho se na konci roku představí v grapplingu v rámci turnaje UFC Fight Pass Invitational. GSP zatím nemá oficiálně oznámeného soupeře, protože Khabib údajně královskou nabídku odmítl, o čemž se dočtete níže, ale nyní se našel další zajímavý zájemce, který  by jistě představoval výzvu.

„Tohle byla poslední kapka!“ zlobí se jindy ledově klidný Alex Pereira

St-Pierre se 14. prosince zúčastní turnaje UFC Fight Pass Invitational no-gi jiu-jitsu, ale soupeře si zatím nevybral. Jeden zajímavý zájemce by tu však byl. „Byl by to pro mě extrémně důležitý zápas,“ řekl bývalý šampion lehké váhy Charles Oliveira v podcastu Trocação Franca serveru MMA Fighting. „Zápas v jiu-jitsu nebo zápas v grapplingu by pro mě byl určitě důležitý, protože to umění prostě miluji.

Opravdu bych si přál příležitost zápasit proti St-Pierrovi. Byla by to pro mě obrovská čest. Velmi ho obdivuji a respektuji. Už jsme se potkali a vyfotili se spolu. Říkal mi tehdy, že rád sleduje mé zápasy, takže by to bylo skvělé.“

Zemařský duel GSP vs Oliveira nezní vůbec špatně, ale Charles má v první řadě povinnosti v podobě odvety s Makhachevem, na kterou dojde v říjnu na turnaji UFC 294 v Abu Dhabí. Pokud by se stal Oliveira šampionem, tak by se pak samozřejmě duel s GSP i zajímavě promoval. Uvidíme tedy, jak se celá věc vyvine. Jisté je, že St-Pierrovým soupeřem nebude legendární Khabib Nurmagomedov.
  

Khabib odmítl balík?

„Byl jsem s lidmi z UFC Figh Pass a ti se mě ptali, jestli nevím o nějakém dobrém soupeři pro GSPho. Zajímalo je, jaké možnosti vidím a zda bych nechtěl někoho doporučit,“ rozpovídal se totiž elitní zemař Craig Jones, který pomáhá i takovým MMA hvězdám, jako je Alexander Volkanovski a nebo Israel Adesanya.

„Chtěli po mně nějaké jméno, ale mě žádné úplně nenapadlo. Zmínil jsem jen, že by se mi líbil Khabib, ale na to mi odvětili, že si Orel řekl o 5 milionů dolarů za grapplingový zápas. To je samozřejmě obrovský balík, skrze který se hned vyřadil z mixu. Bylo by však skvělé ten souboj vidět. Moc rád bych s nimi oběma zatrénoval a něco se naučil.“

V rámci MMA Khabib podobné milionové výplaty dostával, ale je samozřejmě nesmysl, aby takovou částku dostal za grapplingový souboj, který navíc není ani součástí PPV akce, takže by se to UFC rozhodně nevyplatilo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *