Legendární Silva kandiduje do brazilského kongresu!

Parlament, Silva

Legendární zápasník Wanderlei Silva bude kandidovat do brazilského kongresu. Bývalý šampion PRIDE a veterán UFC se uchází o křeslo v brazilském kongresu jako federální poslanec. Je tak dalším zápasníkem, který se chce po své bohaté sportovní kariéře dostat do vrcholné politiky.

Těžká váha? Adesanya bude čelit rivalovi se značnou váhovou převahou

Legendární zápasník Wanderlei Silva (35-14-1-1) má už svá nejlepší léta v bojových sportech za sebou, ale nyní si dává nové cíle. Po své úspěšné sportovní kariéře se Wanderlei chystá do politiky. Bývalý šampion organizace PRIDE známý jako “The Axe Murder” oznámil svůj záměr ucházet se o křeslo v brazilském kongresu jako federální poslanec. Silva bude zastupovat stranu Progressistas (Pokroková strana). V té působí politici, jako je brazilský krajně pravicový prezident Jair Bolsonaro.

Silva svůj záměr kandidovat poprvé oznámil před dvěma týdny na sociálních sítích, kde se označil za “muže od rodiny a šampióna”. Později prohlásil, že se rozhodl kandidovat do Kongresu, protože “spousta lidí si stěžuje na naši zemi”.

“Náš stát nikdy nereprezentoval sportovec se zvučným jménem a já se jím chci stát,” uvedl Silva na Instagramu. “Chci přinést našemu sportu důstojnost a pracovat na tom, aby se stal silným nástrojem pro sociální začlenění. Jsem důkazem toho, co může sport udělat pro mládež, a vím, že můžeme změnit životy mnoha lidí. Kromě sportu budu bojovat za silnou a efektivní veřejnou bezpečnost.”

Silva se už pokoušel kandidovat ve volbách v roce 2018, ale nezískal mandát. Veterán UFC byl tehdy spojen se Sociálnědemokratickou stranou.

Silva je nejnovějším bojovníkem, který vstoupil do politického boje, po vzoru bývalého šampiona UFC Tita Ortize, který působil jako prozatímní starosta kalifornského Huntington Beach, dokud po necelém půlroce neodstoupil z městské rady. Mezi další patří bývalý šampion UFC B.J. Penn, který v současné době vede kampaň s cílem stát se guvernérem Havaje.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *