Legendární Monster Kníže se vrací! Prověří ho šampion IAF!

Kníže

Humburger vs. Hošek. Zoula vs. Buršák. Herajn vs. Horínek. Šimková proti Trikalové, nebo Jakubík proti Králíkovi. A samozřejmě giganti Cverna s Orlovem. Už to je obrovská kvalita, která dokazuje, že na česko-slovenské scéně není nouze o špičkové bojovníky. Nyní je doplňuje legenda české MMA scény Petr „Monster“ Kníže, kdo bude jeho soupeřem? Akce IAF x RFA se uskuteční 11. listopadu v Praze a vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal.cz.

Boris Marhanský vysvětluje, proč má aktuálně Mikulášek do RFA dveře zavřené

Už, když se zveřejnila informace, že organizace I Am Fighter (IAF) a Real Fight Arena (RFA) spojily síly, tak se o tomto zápase v zákulisí spekulovalo. Nyní je souboj mezi legendárním Petrem „Monstrem“ Knížetem a šampionem IAF ve welteru Stevenem Krtem oficiální. A doplňuje už tak neskutečně našlapanou kartu pro event, který se uskuteční 11. 11. v UNYP Arena v Praze.

Legenda proti mladému dravci, který si teprve pár měsíců hýčká svůj první profesionální titul. „Když mi to nabídli, chvíli jsem váhal, ale pak jsem si řekl – chlape, nad čím přemýšlíš? Tohle je zápas, který se neodmítá,“ řekl pro IAF sokolovský rodák, který o duelu ví už nějaký ten pátek. „Čekalo se na to, zda kývne Monster. Já se přímo na něj připravuji už něco přes měsíc.“

Ten dostal povícero možností, nakonec padla volba právě na Krta, přestože promotér RFA Boris Marhanský uvažoval i zahraniční alternativě. „Je pro mě obrovskou ctí, že to jsem nakonec já. Viděl jsem spoustu jeho zápasů, souboj s Vémolou snad padesátkrát. Jsem rád, že duel přijal, protože řečí čísel pro něj nedává moc smysl, sice má psáno 13-2, ale všichni víme, jak to je. . A že těch zápasů má možná k padesáti,“ vyjadřuje 46leté legendě respekt téměř o dvacet let mladší soupeř.

Ostatně právě mládí a zápasová aktivita jsou Krtovými hlavními kartami. Kníže naposledy bojoval loni v dubnu na Oktagonu 32, kde nestačil v odvetě na Davida Kozmu, následný říjnový duel s Jozefem Wittnerem – už pod hlavičkou RFA – byl nakonec kvůli zranění zrušen.

„Velmi se těším na první zápas Monstra pod naší organizací, byť to mnoho lidí zpochybňovalo. Myslím, že bude dominovat a potvrdí, proč s ním je málokdo z domácí scény ochotný bojovat. Steven nemá co ztratit. MMA je nevyzpytatelný sport, ale myslím, že by musela nad Stevenem ten večer svítit opravdu hodně šťastná hvězda, aby Monstra porazil,“ okomentoval tento souboj Marhanský.

„Jsem rád, že náš mladý šampion nebojí postavit tváří v tvář obávanému Monsterovi, protože není jednoduché mu na této scéně sehnat soupeře. Ostatně, řekl to i sám Steven, že nezná horšího člověka (soupeře) na planetě, než je Monster, takže jsem opravdu rád, že se toho nebojí a se vším respektem jde do toho. Přeji mu, aby podal, co nejlepší výkon, protože vím, že bude maximálně připravený a třeba se dočkáme mega překvapení. A jsem i zvědavý na tento střet generací a šampionů,“ přidal druhý promotér večera Petr „Píno“ Ondruš. 

„Připravím se na něj, jak nejlépe dovedu. Je to legenda, tvrďák, takže tam jdu ze sebe vydat maximum,“ pousměje se šampion IAF, který zároveň přiznává, že kromě galavečerů se zatím s Knížetem nepotkal: „Jednou jsme si podali ruce a pozdravili, to je vše. Nikdy jsme spolu nemluvili, netrénovali jsme spolu, já ani nikdy nebyl v Monster Gymu.“

Mimochodem – ačkoliv je Knížeti už 46 let, na „Special Title Night“ 11. listopadu nebude tím nejstarším mužem v kleci. Jistý Alex Cverna je ještě o dva roky starší. I ten má ale pro strach uděláno.

RFA x IAF – Fight card:

Dominik Humburger  vs.  David Hošek

Alexandr Cverna  vs.  Yevhenii Orlov

Tadeáš Růžička  vs.  Jakob Mikula

Petr Monster Kníže vs. Steven Krt

Adam Jakubík  vs.  Jan Králík

Adam Herajn vs. Martin Horínek

David Zoula vs. Michal Buršák 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *