Legendární Floyd Mayweather se vrací do japonského RIZINu

Mayweather

Floyd Mayweather je sice už asi pět let oficiálně v důchodu, ale boxerská legenda si stále aktivně vydělává peníze na boxerských exhibicích. Jeho další zápas se uskuteční v Japonsku. Sem se vrací po čtyřech letech. Konkrétně opět do organizace RIZIN, kde už se představil v souboji s Tenshinem Nasukawou.

Úsměv a slzy! Jaký je příběh za epickou fotkou dvou šampionů?

V úterý bylo v Japonsku oficiálně oznámeno, že 45letý Mayweather se letos v září utká s 29letým MMA zápasníkem Mikuru Asakurou v exhibičním boxerském zápase. Podle šéfa organizace RIZIN Nobuyuki Sakakibary budou konkrétnější podrobnosti odhaleny později. Organizace už vydala oficiální trailer a oba bojovníci se objevili na tiskové konferenci.

Stojí za zmínku, že označení “nejslavnější japonský MMA bojovník“, jak je napsáno v traileru je nadsázka.  Asakura není ani nejslavnějším bojovníkem ve své rodině, natož v celém japonském MMA. Mikuru je velmi talentovaný bojovník s bilancí 16-3, ale známějším zápasníkem je jeho bratr Kai Asakura, bývalý šampion organizace RIZIN.

“Jak jsem již řekl, můj odkaz je již vytesán do kamene, ale stále je skvělé, když chodím po světě a bavím lidi ze všech oblastí,” prohlásil Mayweather na tiskové konferenci. “Jsem si docela jistý, že Mikuru bude připravený a vydá ze sebe to nejlepší jako každý jiný. Ale já už jsem ve svých zápasech viděl každý styl.”

Mayweather požaduje za tyto exhibice velmi vysokou cenu, takže není jasné, jak RIZIN vydělává peníze, aby dokázal neporaženého boxera zaplatit. Tento souboj přichází krátce poté, co kickboxerský megafight mezi Tenshinem Nasukawou a Takeru Segawou přišel o smlouvu s tamní televizí, pravděpodobně kvůli tomu, že Sakakibara je v dalším skandálu týkajícím se údajných vazeb na mafii, konkrétně na tu největší – Yakuzu.

Floyd Mayweaether se v japonské organizaci RIZIN představil v roce 2018. V exhibičním boxerském souboji zdolal mladého a talentovaného kickboxera Tenshina Nasukawu, kterého ukončil před limitem.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *