Legendární Fedor bude v posledním zápase kariéry bojovat o titul

Bellator, Emelianenko

Ruský zápasník Fedor Emelianenko bezesporu patří největší legendy v bojových sportech. V profesionálním MMA se pohybuje od roku 2000 a v roce 2023 uzavře svoji bohatou kariéru. Navíc si nemohl představovat lepší rozloučení, než které pro něj připravila organizace Bellator.

Velké tajemství? Šampion Kincl potvrzuje, že nás čekají hodně zajímavé věci

Šestačtyřicetiletý Fedor Emelianenko vyzve 4. února na galavečeru Bellator 290 šampiona těžké váhy organizace Ryana Badera. Turnaj se uskuteční v hale Kia Forum v kalifornském Inglewoodu a bude ji vysílat stanice CBS. Zástupci organizace Bellator MMA to v pátek oznámili serveru CBSSports.com. Na tomto galavečeru by se měl představit i nestárnoucí Kubánec Yoel Romero. 

„Neúnavně pracujeme na tom, aby se tato značka stala celosvětovou silou, a vysílání v hlavním vysílacím čase na CBS bylo vždy jedním z našich klíčových cílů,“ uvedl v prohlášení prezident organizace Bellator Scott Coker. „Díky výborné soupisce plné mnoha nejlepších světových bojovníků spolu s elitními nadějemi a legendami tohoto sportu jsem velmi rád, že můžeme tuto akci představit na nejsledovanější americké televizní stanici.“

Zápas o titul v těžké váze bude odvetou zápasu, který se odehrál v lednu 2019 na turnaji Bellator 214. Bader (30-7) ukončil Fedora za pouhých 35 sekund a stal se šampionem dvou divizí v Bellatoru. Tento pás v těžké váze drží od roku 2019, ačkoli následující rok přišel o titul v polotěžké váze, který získal Vadim Nemkov. 

Emelianenko (40-6) je všeobecně považován za jednoho z nejlepších bojovníků všech dob. Je známý především jako bývalý král těžké váhy organizace Pride FC, ale získal tituly také v organizacích Affliction a Strikeforce. Organizace UFC se s Fedorem několikrát pokusila podepsat smlouvu, ale obě strany se nedokázaly dohodnout na podmínkách. Emelianenko se v minulosti vyjádřil, že mu přišlo, že se s ním prezident UFC Dana White ani dohodnout nechtěl. 

 


1 komentář na “Legendární Fedor bude v posledním zápase kariéry bojovat o titul”

  1. Pingback: Další Nurmagomedov! Organizace Bellator má dva nové šampiony! | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *