Legendární dagestánský Orel Khabib Nurmagomedov se přeci jen vrací

Khabib UFC

Včera to bylo přesně pět let od turnaje UFC 229, který hned v několika ohledech vstoupil do dějin bojových sportů. O hlavní zápas se totiž postarala bitva dvou nesmiřitelných rivalů Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor, která stanovila možná nedostižný rekord v prodejích PPV. Akce navíc nabídla asi jediný moment, kdy Khabib vypadl z role a nechal se unést emocemi, když se po výhře ve 4. kole vrhl do Irova rohu na provokatéra Dillona Danise. Tou dobou byl Orel na vrcholu, takže bylo honě překvapivé, když o dva zápasy později ukončil kariéru. Nyní je však alespoň částečně zpátky?


 

OKTAGON vedení vysvětluje, proč z Pavola Langera nikdy nemůže být velká hvězda

Khabib se po výhře nad Gaethjem nechal slyšet, že po smrti otce matce slíbil, že už do boje nepůjde. Místo zápasení se tedy věnoval roli trenéra, která mu šla velice dobře. Většinu svých svěřenců totiž dokázal dotáhnout k vítězství, takže se o něm mluvilo jako o možné další trenérské hvězdě. I tuto kariéru však Orel nakonec opustil. Vysvětlil totiž, že musí kvůli svým svěřencům hodně cestovat, čímž trpí rodina. Učinil tedy rozhodnutí, že ukončí i svou trenérskou kariéru a stáhne se do ústranní. Nyní je však tak trochu zpátky, protože jde jeho bratr ve zbrani do akce.

„Zítra přijede Khabib Nurmagomedov a bude s námi trénovat,“ řekl Islam Makhachev v nedávném rozhovoru pro ESPN MMA před zápasem na turnaji UFC 294, kde se znovu utká s Oliveirou. „Nebude sice mým trenérem v rohu, ale bude tady, aby mi pomohl… Přijede nás asi 40, celý tým. Nevím, kde Orel bude v den zápasu, ale příští dva týdny tady bude pro mě.
 

Chybí mi doba, kdy jsme spolu trénovali na jeho i moje zápasy,“ posteskl si Islam. „Když byl ještě náš trenér, tak na nás hodně tlačil. Nedal nám nic zadarmo. Měli jsme třeba klidně 10 kol sparringu. Po vší té práci, po té půlhodině pekla, řekl, že super a že následuje 5 kol grapplingu. Bylo to opravdu hodně náročné, ale všechny nás to posunulo.“

Khabib se tak přeci jen vrací, i když to není tak moc, jak by si možná někteří přáli. Sice se stáhl do ústranní, ale stále je připraven pomoct svému kamarádovi v přípravě na hodně důležitý zápas. První souboj s Oliveirou byl sice jasný, ale bylo by bláhové si myslet, že odveta proběhne stejně.
UFC 294: Startovka

Islam Makhachev vs. Charles Oliveira 2
 Paulo Costa vs. Khamzat Chimaev
Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker
 Nassourdine Imavov vs. Ikram Aliskerov
 Said Nurmagomedov vs. Muin Gafurov
Tim Elliott vs. Muhammad Mokaev
 Mohammad Yahya vs. Trevor Peek
Abu Azaitar vs. Sedriques Dumas
 Mike Breeden vs. Anshul Jubli
 Nathaniel Wood vs. Muhammad Naimov
Victoria Dudakova vs. Jinh Yu Frey
Sharabutdin Magomedov vs. Bruno Silva 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *