Legendární boxer Lukáš Konečný v netradiční exhibici 1 vs 3

Lukáš Konečný
TISKOVÁ ZPRÁVA TOHLE JE BOX: Nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný (52-5, 24 KO) se 5. března představí na rodné brněnské půdě proti hned trojici protivníků. Nepůjde pochopitelně o ostrý zápas, ale exhibici, její výtěžek navíc půjde na charitativní účely. „Ale Petr Švancara si začal trochu vyskakovat. Mám ho rád, je to sympaťák, navíc Brňák, ale v ringu neznám bratra!“ reaguje Konečný na vyjádření fotbalového internacionála, který jej chce jako vůbec první knockoutovat.
Bojovníci reagují na výkony na Clash of the Stars

Když jsme minulý týden oznamovali první informace ke galavečeru Tohle je Box 3 v Brně, slíbili jsme vám, že v dalších dnech přidáme doplnění týkající se především promotéra, trenéra a také stále dle BoxRec.com aktivního boxera Lukáše Konečného.

A sliby se mají plnit, že? Takže…

Nejprve potvrzení toho, že vedle titulové bitvy v polotěžké váze mezi Michalem Rybou (8-8-1, 7 KO) a Jozefem Jurkem (8-4-1, 6 KO) uvidí diváci také boj o český pás ve váze těžké mezi Tomášem Šálkem (16-3, 13 KO) a Pavlem Šourem (14-7, 9 KO). Také zde půjde o odvetný duel, první setkání vyhrál v dubnu roku 2019 druhý jmenovaný, tehdejší šampion. Nyní si přinese do ringu pás Šálek.

A teď ke Konečnému, který na domácí české půdě mezi profesionály nikdy neprohrál. A nehodlá na tom nic měnit ani tentokrát. Přestože je třeba zdůraznit, že v hale Sono nevstoupí do oficiálního souboje, ale půjde o exhibici. Zdá se ale, že o zábavu a vášně nouze nebude.
Zvláště, když jedním ze soupeřů bude čtyřiačtyřicetiletý fotbalový internacionál Petr Švancara. „Nikdy jsem neboxoval. Vždycky jsem se rvačkám spíše vyhýbal. Samozřejmě ale kluky z bojové scény, kterou trochu sleduji znám, navíc například skvělý brněnský bijec Tomáš Hron hraje v mém fotbalovém týmu celebrit, párkrát jsem řešil nějaké věci také s Jirkou Procházkou, naší MMA hvězdou,“ svěřil se v rozhovoru pro Profiboxing.cz Švancara.

Pokud čekáte, že bude mít s Konečného přehnaný respekt, tak se pletete. „Buďto mě zabije, nebo já jeho. To je jednoduché. Vím, že se v boxu nesmí údery pod pás, ale mě je to jedno. Prostě ho trefím na kule a uvidíme, jak se s tím popasuje, zda si pak vezme suspenzor, nebo ne. Každopádně ho rozhodím, vletím na něj a pak ho dorazím svojí pravačkou. Budu první, kdo jej knockoutuje,“ pokračoval bývalý elitní ligový útočník.

„Vím, že se narodil v Brně, ale už je Ústečák, takže ho žádné milé přivítání nečeká. Já jsem připravený bránit brněnskou tvrz. I sanitka pro něj bude připravená, jsem domluvený se svým kamarádem primářem nemocnice SurGal,“ přidal s vážnou tváří.
„Já ho mám celkem rád, je to sympaťák, srandista a hlavně Brňák. Ale v ringu neznám bratra! Přemýšlel jsem, jestli mu mám jen vyrazit zuby, zlámat žebra… ale nakonec jsem uznal, že bude lepší ho v ringu zabít. Přeci jen moje sláva pomalu vyprchala a takhle mě bude znát zase každý Brňák a každý kopálista,“ kontruje zatím na dálku neméně vážně Konečný.

Že jde v obou případech o nadsázku, ale není třeba dodávat. V první řadě jde o dobrou věc. „Luky mi něco nastínil, proto jsem na to také kývnul. Rád pomůžu a zároveň chci ukázat, že mám dost odvahy na to s ním vlézt do ringu,“ vysvětluje důvody, proč se coby člověk bojovými sporty absolutně nepolíbený rozhodl na nabídku exhibice kývnout. „Možností je několik, ještě to není dotažené, ale určitě dáme všem vědět,“ doplnil jej v tomto bodě Konečný.

Ta by měla být tříkolová, takže s každým z vybraných soupeřů stráví Konečný v ringu jedno kolo. „Více ani nebude potřeba, protože to bude TKO v prvním kole,“ naladí se opět do bojové nálady Švancara, který zároveň slíbil, že ukáže formu. Ostatně krátce po rozhovoru se vydal do posilovny, kde pracuje na své figuře a také váze, která mu postupně klesá.
„Ráno jsem měl 93 kilo, ale vím určitě, že po tréninku už to bylo 92, určitě se chci bez trička ukázat ve formě. Dokonce jako Rocky plánuji celý měsíc skákat přes švihadlo. Rukavice ale navléknu až 5. března, protože já jdu do všeho takhle po hlavě, bylo to tak s tenisem, hokejem, se vším,“ dodal muž, který si ve své fotbalové kariéře vysloužil přezdívku „Mercedes“. Na začátku března ale z garáže, respektive do ringu vjede.

Jak už bylo zmíněno, Konečnému se postaví vedle Švancary také Petros Karidis, boxerský nadšenec a podporovatel bouřliváka Petra Beránka, který se na akci Tohle je box představí v boxerském debutu proti Tomáši Pollákovi, a také zpěvák Jan Žampa. „Myslím, že mi chce vrátit deset let starou nakládačku z Lucerny,“ připomněl, že oba za sebou už jednu exhibici mají, tehdy byl ale jediný český mužský profesionální mistr světa vlastně na svém vrcholu.

Co předvede tentokrát? Pokud chcete znát odpověď, dorazte 5. března do Sona, nebo si zapněte ČT Sport.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *