Lajoš Klein dává nahlédnout do zákulisí! Kolik zbyde bojovníkovi z UFC výplaty?

Lajoš Klein

UFC sice výplaty svých bojovníků a bojovnic oficiálně nezveřejňuje, ale i přesto se k nám skrze komise a různé rozhovory dostávají údaje o tom, jak se finance v lize mistrů zhruba pohybují. Na první pohled by se mohlo zdát, že UFC produkuje samé milionáře, ale realita je bohužel mnohem tvrdší a smutnější.


 

Jiří Procházka upřímně přiznal věc, kterou asi tuší málokdo! Dostal KO, ale stejně doručil KO

„Není to žádná sláva. Člověk tam vidí nějakou sumu, která je celkem pěkná, ale ve finále, když ty peníze dostane, tak je to něco jiného. Odvádí se daně podle toho, kde jsem měl zápas. Je to většinou 20–30%. Dalších 10% odevzdám svému manažerovi, do gymu dávám také 10%. To už je nějakých 50%. Všechno je to navíc v amerických dolarech a po přepočtu na eura se to ještě o něco zmenší. Opravdu to není žádná sláva, ale je to UFC a myslím si, že tu chce být každý. A pokud budeme dokazovat, že na to máme a budeme předvádět atraktivní výkony, tak nás podle toho ocení. Možná je to otázka času a šikovnosti zápasníka, jak se tam dokáže prodat,“ dal Lajoš Klein pro Sport.cz nahlédnout do zákulisí.
   

Obecně se tedy mluví o tom, že bojovníkovi po odečtení všech povinných položek a nákladů zbyde zhruba polovina výplaty a někdy ani to ne. UFC totiž například hradí jen 1-2 doprovodné trenéry, takže pokud chcete mít v rohu více osob, tak jim musíte zaplatit cestu, bydlení a také stravu. UFC navíc týmu hradí jen zhruba 5-6 nocí, takže pokud chcete kvůli časovému posunu do místa konání turnaje dorazit dříve, tak si to musíte zaplatit.

A to ani nepočítáme náklady na přípravu, které se se zahraničními kempy mohou také vyšplhat na hodně vysoká čísla. Kolem a kolem je tedy třeba říct, že většina bojovníků v UFC ani zdaleka nevydělává miliony. Má však možnost se k podobným částkám dostat a to buď výsledky nebo svou osobností a nebo kombinací obojího.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *