KSW nabídne mega bitvu? Pudzianowski vs Khalidov před 60,000 kotlem

Khalidov, Pudzianowski

Na konci minulého měsíce dosáhl Mariusz Pudzianowski pravděpodobně největšího vítězství ve své MMA kariéře, když v prvním kole knockoutoval bývalého šampiona střední váhy organizace KSW Michala Materlu. Bylo to jeho páté vítězství v řadě a po tomto cenném skalpu přišla řeč na jinou legendu – Mameda Khalidova.

Do UFC se sice dostal, ale tam kopírující podvodník tvrdě narazil

Mariusz Pudzianowski byl hostem Ariela Helwaniho v podcastu The MMA Hour, kde se rozpovídal o cestě, která ho dovedla tam, kde je, ale také o potenciálním souboji s další legendou polského MMA – Mamedem Khalidovem. Ten po posledním triumfu Pudziana přišel do oktagonu a oba zápasníci souhlasili se vzájemným zápasem.

“Být na místě, kde jsem byl v posledním souboji mi trvalo 13 let. Potřeboval jsem opravdu tvrdě pracovat, musel jsem na sobě dřít a po dlouhých třinácti letech jsem se dostal až k souboji s Materlou,” řekl Pudzianowski v podcastu The MMA Hour. “Musel jsem transformovat své tělo. 25 let jsem se věnoval úplně jinému sportu. V MMA jsem 13 let, takže jsem musel kompletně změnit svůj trénink. A zvláštní je, že i když stárnu, mám pocit, že je pro mě trénování snazší a snazší. Je to hlavně o něco lehčí, než to, co jsem dělal v minulosti, když jsem byl mladší.”

Takové zlepšení je pro 45letého Pudzianowského velmi pozitivní, protože jeho příští zápas bude nejspíše největší v jeho kariéře. Po vítězství na galavečeru KSW 70 se s ním v kleci setkal bývalý šampion a legenda KSW Mamed Khalidov a společně se dohodli na vzájemném souboji. Pudzianowski a Khalidov jsou absolutně největší taháky, které organizace KSW má. K takovému zápasu se také hodí speciální místo. 

“S Mamedem to bude zajímavá výzva,” řekl Pudzianowski. „Když jsem začal s MMA, naučil jsem se všechno právě od Mameda. Sledoval jsem ho a teď se nejspíš jednoho dne potkáme v oktagonu. Zejména pro mě to může být velmi zajímavá a velká výzva. S největší pravděpodobností to bude můj další zápas, ale máme ještě nějaký čas, než se tak stane. V tuto chvíli o tom nepřemýšlím. Bude to zhruba za rok, takže mě čeká 12 měsíců dřiny a tvrdé práce. Rozhodně nebudu odpočívat.”

Další bitva na Národním stadionu

“Pravděpodobně to bude na Národním stadionu v Polsku jako před pěti lety se 60,000 fanoušky. Takže pokud podepíšeme smlouvu na tento souboj, pravděpodobně se uskuteční právě tam. Na takovém místě už jsem zápasil a je to opravdu něco vynikajícího. Nejde to popsat slovy,” dodal Pudzian.

Pudzianowski měl na mysli stadion PGE Narodowy ve Varšavě, který je domovem polské fotbalové reprezentace a největší arénou v zemi. KSW už zde v roce 2017 uspořádalo turnaj KSW 39: Colosseum. V hlavním zápase se představil Mamed Khalidov a v hlavním předzápase Pudzianowski. Tehdy galavečer navštívilo neuvěřitelných 57,776 fanoušků.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *