Kritik MMA výplat Jake Paul podpořil UFC bojovnici

Jake Paul

Kritik MMA výplat Jake Paul podpořil UFC bojovnici

Jake Paul nemá v komunitě bojových sportů moc dobrou pověst, za což může hlavně jeho provokativní chování, skrze které se snaží dostat k zajímavým zápasům, což se mu vlastně skvěle daří. Nejprve se totiž utkal s Aksrenem, kterého ukončil hned v prvním kole, a nyní ho čeká souboj s bývalým UFC šampionem Woodleym, který pro něj bude skutečnou zkouškou. Pokud však má Paul nějaký přínos, tak je ro určitě v tom ohledu, že mluví o UFC výplatách. Hned několikrát se totiž opřel do UFC prezidenta Dany Whitea za to, jak špatně svým bojovníkům a bojovnicím platí. Nyní dokonce přešel od slov k reálným činům a jednu UFC bojovnici přímo podpořil.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/07/05/dominick-reyes-se-bohuzel-do-boje-jen-tak-nevrati/

“Rád bych dal tímto způsobem najevo, že stojím za Sarah Alpar. Je mi ctí, že mohu kolegyni bojovnici takhle pomoct. Makej dál, posílám ti pozitivní energii,” informoval Jake Paul v souvislosti s darem v hodnotě 5 000 dolarů, který bojovnici poslal.

Alpar, která má za sebou v UFC jeden zápas, totiž spustila GoFundMe projekt, skrze který mohou fanoušci a zájemci zasílat peníze, které budou v tomto případě použity na trénink, jídlo, doktory a vše, co je spojené s oficiální přípravou a co si nyní Sarah nemůže v plné míře dovolit. Svůj první UFC zápas totiž prohrála, takže dostala jen polovinu výplaty, tedy v jejím případě pouhých 10 000 dolarů, což se sice na první pohled může zdát jako hodně, protože v přepočtu se bavíme o zhruba čtvrt milionu korun, ale je třeba brát v potaz to, že velkou část této odměny “spolknou” daně a další výlohy. Například náš David Dvořák mluvil o tom, že mu často zbyde méně než polovina výplaty a to přitom bere v potaz jen základní povinné položky.

Díky tomu, že se o případu Alpar mluví, se navíc dočkala dalšího daru. Společnost Triller, pod jejíž záštitou proběhl duel Paul vs Askren, totiž údajně poslala celých 25 000 dolarů, což je samozřejmě obrovská podpora, ze které teď bude moct Alpar čerpat. Jak moc jí dary pomohou se dozvíme už 18.9., kdy se utká s Blanchfield.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *