Král P4P žebříčku Alexander Volkanovski nabídl seznam svých oblíbených věcí

Alexander Volkanovski

Už tento víkend nás čeká turnaj UFC 284, na kterém se král P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi, Alexander Volkanovski pokusí dostat do elitního klubu dvojnásobných šampionů, ve kterém jsou taková jména jako McGregor, Cormier, Nunes nebo Cejudo. Jeden titul už totiž australský bojovník má a nyní bude s Islamem Makhachevem bojovat o ten druhý, což samozřejmě slibuje hodně atraktivní podívanou. Právě Volkanovski nabídl zajímavý seznam svých oblíbených věcí, který sestavil společně s novinářem Alexem Behuninem.

Orel promluvil! Vašek Sivák přiznává, proč musel zrušit titulový duel v Rusku

Oblíbené jídlo: Pho

Oblíbené pití: Coca Cola Zero a Pepsi Max

Oblíbená barva: Modrá

Oblíbený film: Harry Potter

Oblíbená show v TV: Hra o trůny, i když poslední řada byla zklamání

Oblíbený song: Don´t Worry Bout It – Kings

Oblíbený muzikant/kapela: Justin Bieber

Oblíbené zvíře: Opice – Šimpanz

Oblíbený bojovník: Demetrious Johnson

Oblíbený zápas: Chuck Liddell vs Wanderlei Silva

Oblíbené KO: Dan Henderson vs Michael Bisping (mám Bispinga rád, ale bylo to pekelné KO)

Oblíbený sport kromě MMA: Rugby a Fotbal

Oblíbená submise: Triangl – myslel jsem si, že tuhle techniku nemohu dělat kvůli krátkým nohám, ale když jsem se naučil techniku, tak mě to začalo bavit

Oblíbený cvik: Mrtvý tah

Oblíbené místo na dovolenou: Bali a Thajsko

Oblíbené hobby: Kempování, lov a rybaření
 

Volkanovski do souboje nastupuje jako outsider

„Mám tyhle situace rád,“ řekl Volkanovski v podcastu Israela Adesanyi na YouTube. „Každý říká, že jsem outsider, ale já miluji být outsiderem. To je ta výzva, být outsiderem a dokazovat pochybovačům a hejtrům, že na to máš. Nenechávám se tím opravdu rozhodit a říkám si: ‚Dobře, budu trénovat tvrději, umlčím tyhle chlápky a půjdu tam a zvítězím.‘ Díky tomu ty zápasy chci. To jsou souboje, které opravdu chci. Mám pocit, že v pérové váze jsem se snažil najít podobný zápas, ale pak přišla tahle nabídka a to je to, co jsem chtěl. Jsem rád, že jsem do toho šel, protože už teď jsem díky tomu lepší bojovník,“ prozradil Volkanovski. 

„Šel jsem o váhu výš a dělal jsem si objemovou přípravu. Říkal jsem si, že musím hodně zesílit a musíme zapracovat na obraně proti takedownům. Nyní jsem dvakrát silnější, než jsem byl. Moje obrana je prostě na jedničku. Jsem jako absolutní cihlová zeď. Když se do mě lidé snaží naběhnout, tak to cítí. Už výrazně vidí tu větší sílu, takže to člověka jen nutí přemýšlet, kam se až se dokážu dostat.“
Poté, co Makhachev získal pás lehké váhy, jako nový šampion okamžitě vyzval krále pérové váhy, čímž připravil tento superzápas a Volkanovski se domnívá, že to bylo částečně proto, že ho Makhachev považuje za snadný cíl a podceňuje ho.

„Jsem kur*a malinký. Vždycky jsem byl moc malý,“ řekl Volkanovski. „Tak to prostě je. I pérové váhy jsou vyšší než já. Ale v jeho tváři je vidět, jak si říká: ‚Tenhle chlap není moc velký.‘ Viděl jsem to na spoustě lidí. V posledních čtyřech, pěti zápasech, ale když jsem v oktagonu, jejich obličej se rychle změní. Stačí mi deset vteřin. Tehdy vidíte, jak se začnou hroutit a říkají si: ´Do prdele, do čeho jsem se to namočil?´ Přesně to se stane s Islámem, zvlášť když vypadá tak, jak vypadá. Můžu říct, že si opravdu myslí, že bude příliš silný a v tomto zápase zvítězí, ale to se plete,“ dodal Volkanovski.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *