Král džungle?! Šampion Losene Keita jde už zítra znovu do boje

Losene Keita

Domácí fanoušci, obzvlášť ti slovenští, už jistě netrpělivě vyhlíží turnaj OKTAGON 42, skrze který se organizace OKTAGON MMA za měsíc vrací do Bratislavy. Původně měl být hlavním zápasem souboj Peňáz vs Čepo, na který čekáme už od finále projektu OKTAGON UDG, ale Money se bohužel hodně ošklivě zranil, takže se našla víc než odpovídající náhrada v podobě titulové bitvy Sanikidze vs Keita, která slibuje hodně zajímavou podívanou.

Naštvaný Masvidal souhlasí s Ondřejem Novotným a přilévá olej do ohně

I souboj šampionů byl jednu dobu v ohrožení, protože Sanikidze byl doma v Gruzii zadržen v souvislosti s protesty proti kontroverznímu zákonu, ale naštěstí byl velice rychle propuštěn, takže by nepříjemná zkušenost neměla mít na zápas vliv.

Oběma borcům tak nyní vrcholí příprava, kterou si však šampion lehké váhy a neporažený borec Losene Keita okoření dalším zápasem. Ten přijde na řadu už zítra ve Francii. Samozřejmě však nepůjde o MMA duel, protože tím by riskoval zranění a navíc by mu to platná smlouva ani nedovolila, ale o grapplinový souboj.

Keita se totiž představí na turnaji LSFC 1, který má podtitul Král džungle, kde změří síly s francouzským bojovníkem Malikem Abdouraguimovem v rámci hlavního před-zápasu, který je vypsán ve váze do 155 liber a na jedno desetiminutové kolo. Keita tak bude mít šanci si procvičit své schopnosti na zemi, což se mu bude v následné bitvě se šikovným Sanikidzem sakra hodit.

Hlavním zápasem zmíněné akce je pak duel Lapilus vs Ayoub. Pokud vám jméno Damien Lapilus něco říká, tak se jedná o borce, se kterým měl Leo Brichta poslední OKTAGON zápas.  Leo tehdy vyhrál ve druhém kole via TKO.

Uvidíme tedy, jak se bude Keitovi dařit, protože případná výhra by mu určitě ještě dodala na sebevědomí, které se bude v náročné titulové bitvě hodit.

   

Jak bitvu Sanikidze vs Keita vidí bývalý šampion Ivan Buchinger?

„Však Keita už po souboji se mnou mluvil o tom, že by chtěl do pérové váhy. Počítal jsem s tím, že to tak bude. Měl jsem za to, že se s tou váhou bude hodně trápit, ale viděl jsem, že mu to šlo celkem dobře. Zaslouží si to. Co budu povídat? Zaslouží si to. Nic jiného k tomu říct nemohu. Ať vyhraje ten lepší, ale myslím si, že Keita Sanikidzeho zabije,“ reagoval a předpověděl Ivan Buchinger pro Max MMA.

Na turnaji OKTAGON 42, kde na bitvu Sanikidze vs Keita dojde, měl původně startovat právě i Ivan Buchinger, ale nakonec musel být jeho návrat odložen, protože prý stále ještě není fit a připraven naskočit zpět do plného tréninku a poté i do zápasu.

„Můj návrat se také odvíjí od toho, jakého bych dostal soupeře. Záleží na to, jestli bude těžký a nebo lehčí. Ale je pravda, že u mě je to tak, že už lehčí soupeři neexistují. Jsem v poslední fázi kariéry, takže mi teď záleží na každém souboji. Chci být v zápase stoprocentní, takže to předběžně vidím někdy na srpen zhruba,“ nastínil i Buki možný termín návratu.

  

Promotér Novotný je ze souboje a ohlasů fanoušků nadšený

„Jsem nadšený. Musím říct, že jsem nadšený,“ rozplýval se OKTAGON promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání v souvislosti s titulovým duelem Sanikidze vs Keita, který dostaneme na konci dubna na turnaji OKTAGON 42 v Bratislavě. „Abychom měli dva hlavní zápasy, kdy jsou všichni čtyři bojovníci ze čtyř různých zemí, aniž by někdo z nich byl Čech nebo Slovák a i přesto jsou fanoušci u nás, v Evropě, ale i ve světě tak nadšení a je kolem toho tolik pozornosti, tak to je fantastické. Extrémně se těším. Myslím si, že všichni víme, co od toho můžeme čekat. Je jasné, že Keita v tom trashtalku bude asi lepší, protože Sanikidzeho angličtina zatím není na takové úrovni, aby mu stačil. Víme, že Sanikidze je velký borec, což by mohlo hrát roli v zápase. Například vysoký Rony byl relativně blízko k tomu, aby porazil Keitu. Velký soupeř je pro Keitu těžký.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *