Kopání do koulí, údery na páteř a mrzačení! Walker plánuje faulování ve velkém

Walker

Johnny Walker měl na turnaji UFC 294 šanci si vybojovat titulovou šanci s vítězem souboje Procházka vs Pereira, ale nakonec z Abu Dhabí odjížděl s hodně hořkým pocitem. Poté, co nafingoval krizový moment, na který navázal lišáckým naskočeným kolenem, které bohužel jen těsně netrefilo cíl, sám na pletivu inkasoval nedovolené koleno, které nakonec vedlo k nesmyslnému zastavení zápasu a vyhlášení duelu jako no contest, což Brazilce samozřejmě hodně naštvalo.


 

Podvodná Kudlanka? Překladatelka z čínštiny odhalila romského kung-fu mistra

„Proč bych měl jako dodržovat pravidla, když jejich porušení není nijak trestáno? Však to v našem souboji dopadlo tak, že nelegální koleno bylo nakonec pro mého soupeře výhodou. Tak já taky budu faulovat a vyhlížet NC. Budu kopat do koulí, budu mlátit do zátylku, budu mířit na páteř a budu mrzačit. Někoho tam zabiju, protože je to stejně jedno. Není třeba se bát, nakonec to stejně skončí jako no contest,“ postěžoval si Walker, který evidentně věří, že když už byl souboj zastaven, tak měl být vyhlášen jako diskvalifikace a ne jako no contest. 

„Nechci si vysloužit titulovou šanci zrovna takhle, ale možná by bylo na místě mu sebrat bod a zápas mohl pokračovat. Nebo měl být diskvalifikován, nebo cokoli jiného. Byl to nedovolený zásah. Mohl mě zranit velmi nelegálním úderem. Mohl bych mít poškozený mozek. Předtím jsem mu dal legální a úmyslné koleno. Vytasil jsem se s naskočeným kolenem, ale minul jsem. Následně jsem byl uzemněný, kde každý bojovník zná pravidla. Byl to od něj velmi nečistý chvat. Jsem naštvaný.“

     

V souvislosti se zápasem Ankalaev vs Walker se hodně skloňuje duel Yan vs Sterling, který také skončil nedovoleným kolenem, ale tam byl rozdíl v tom, že byl Yan výslovně upozorněn, že nesmí koleno na hlavu a on ho stejně poslal. U Ankalaeva se nepodařilo prokázat úmysl, tedy nešlo o diskvalifikaci, ale o no contest.

Doufejme však, že se s ohledem na okolnosti v blízké době dočkáme odvety, aby se mohlo rozhodnout o tom, kdo souboj vyhraje a stane se dalším titulovým vyzyvatelem.

    

Jak probíhala konverzace s doktorem?

„Zeptal se mě, jestli chci dál bojovat,“ řekl Walker v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Řekl jsem: ‚Ano.‚ On se zeptal: ´Kde jsi?´ Nechtěl jsem říct špatnou odpověď, protože jsem byl vzrušený. Myslel jsem, že řeknu Abu Dhabí… a pak jsem řekl: ‚Fajn, jsem ve zkurvené poušti, brácho. Jsem tady. Jsem v pohodě. Jsem v poušti. Jsem na Blízkém východě.´

Umím dobře anglicky. Doktor však neměl angličtinu jako rodný jazyk a měl také silný přízvuk. Rozuměl jsem však, co říkal. Snažil jsem se mu to vysvětlit a dát správnou odpověď, ale uprostřed situace, kdy možná bojuji o titul a všechno ostatní, mi v hlavě šrotuje tisíc věcí. Mysl mi jede jako o závod. Dostal jsem ránu do obličeje a byl jsem v pořádku, abych mohl bojovat. 

   

Je to velmi složité, protože vám hlava jede tisíc mil za hodinu, protože bojujete o život a kariéru. Doufáte, že potom dostanete šanci na titul, a pak to takhle skončí. Je to velké zklamání.

Možná se mě ještě zeptal, který zápas to je, možná jsem odpověděl: ‚Brácho, je to velmi důležitý zápas. Je to zápas o šanci na titul, o šampiona, no tak.´ Pak se na něj podíval. Snažil jsem se ukázat, že jsem v pořádku. Začínal jsem být trochu zoufalý, protože jsem nechtěl, aby ten zápas skončil. Na tu chvíli tak tvrdě trénujeme, že jsem byl v tu chvíli také trochu zoufalý.

Myslím, že by mi měl dát nejdřív pět minut na to, abych se uklidnil a až pak se mě přijít zeptat. Mohl si také vzít tlumočníka, pokud mi pořádně nerozuměl.

   

Nedali mi čas, abych se uklidnil, abych se vzpamatoval. Kdyby mě kopli do koulí, mám pět minut na to, abych se vzpamatoval. Když jsem dostal kolenem do obličeje, nemám se z čeho vzpamatovat? Nedovolené koleno do obličeje? Je to spíš zklamání, protože totéž se stalo Aljamainovi a ten se po takovém koleni stal šampionem.“

Bohužel tedy evidentně došlo k velké chybě v komunikaci, která nakonec vedla k tomu, že se souboj zastavil, což ani jeden z borců nenesl vůbec dobře, takže do klece musel i ředitel Dana White, aby vše uklidnil.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *