Kontroverzní remíza mezi Grasso a Shevchenko přináší speciální změnu

Během minulého víkendu se uskutečnila titulová odveta mezi Alexou Grasso a Valentinou Shevchenko, která přinesla velmi kontroverzní výsledek a zejména rozhodnutí bodového rozhodčího Mikea Bella, který udělil páté kolo 10-8 ve prospěch Grasso a zápas nakonec skončil remízou. Nevadská atletická komise nyní zavádí opatření, aby nedocházelo (předcházelo) sporným výsledkům.

Kozma sice padl, ale i tak vydělal balík! Kolik si z pyramidy odnáší?

NAC – Nevadská atletická komise zavádí po kontroverzním bodování titulového zápasu Grasso vs. Shevchenko specializované školení „10-8“, které má zlepšit chápání a používání bodování rozhodčími v MMA, což je rozhodně vítaná změna. 

Na UFC Noche v Den mexické nezávislosti se všechny oči upíraly na zápas mezi Alexou Grasso a Valentinou Shevchenko, který skončil velmi diskutovanou remízou. Kontroverzní rozhodnutí vyplynulo z kontroverzního skóre 10-8 v 5. kole, které zařídilo remízu. Nevadská státní atletická komise v reakci na to podle Ariela Helwaniho podnikla proaktivní kroky a uspořádala specializované školení pro všechny licencované rozhodčí, aby problém s bodováním napravila. Podívejme se blíže na podrobnosti této zprávy.
Během hlavního zápasu mezi Alexou Grasso a Valentinou Shevchenko se situace vyostřila, když rozhodčí prohlásili zápas za nerozhodný, a to s výsledky 48-47, 47-48 a 47-47. Vypadalo tedy, jakoby se v průběhu zápasu rozhodčí rozhodli, že zápas prostě skončí remízou. Grasso se podařilo udržet titul v muší váze, ale v pátém kole se rozhořela kontroverze. Výsledek 10-8 ve prospěch Grasso, který stanovil rozhodčí Mike Bell, vyvolal rozruch, mohl změnit výsledek zápasu a vyvolat debaty mezi mnoha lidmi, kteří se domnívali, že by celkový výsledek měl být ve prospěch Shevchenko.

Novinář Ariel Helwani se mezitím na Twitteru podělil o informaci, že Nevadská státní atletická komise plánuje tuto středu uspořádat specializované školení pro všechny licencované rozhodčí v reakci na nedávnou kontroverzi ohledně bodového hodnocení zápasu mezi Grasso a Shevchenko. Bude zajímavé sledovat, co se stane na tomto speciálním školení pro rozhodčí. Na další podrobnosti si budeme muset počkat do středy. Každopádně je to velmi rychlá a doufejme, že i efektivní reakce na kontroverzí rozhodnutí.  

 1 komentář na “Kontroverzní remíza mezi Grasso a Shevchenko přináší speciální změnu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *