Kontroverzní kop na hlavu v KSW rezonuje! Měl být šampion diskvalifikován?

Populární polský ringový rozhodčí Piotr Michalak byl hostem nedávného polského podcastu MMA Studio, kde vyvracel  verdikt titulového zápasu Jakub Wikłacz vs Sebastian Przybysz 4, který se odehrál na galavečeru KSW 86 ve Vratislavi a skončil poněkud kontroverzně.

Kozma sice padl, ale i tak vydělal balík! Kolik si z pyramidy odnáší?

Titulový duel však neskončil tak, jak jsou fanoušci MMA zvyklí. Jakub Wikłacz totiž ve čtvrtém kole vyslal kop do hlavy Sebastiana Przybysze, po kterém už druhý jmenovaný nebyl schopen v zápase pokračovat. Rozhodčí se nakonec rozhodli odečíst Wikłaczovi dva body z bodovacích karet a vyhlásit technické rozhodnutí, z něhož se v souboji současného šampiona s Przybyszem vyklubala remíza.

K otázce tohoto verdiktu se nyní vyjádřil rozhodčí Piotr Michalak, který byl hostem pořadu MMA Studio. Polský rozhodčí tvrdí, že bylo vyhlášeno chybné rozhodnutí a Jakub Wikłacz se podle jeho názoru dopustil úmyslného faulu a měl být v tomto zápase diskvalifikován.
„Je to úmyslný faul, a pokud bojovník nemůže pokračovat v zápase, je to diskvalifikace. Kdyby Sebastian řekl, že může bojovat, tak ok, odebereme Jakubovi dva body a budou bojovat dál. Ale k takové situaci nedošlo.

„Poslyšte, když je tam vážný faul, a on to byl vážný faul, tak ten zápasník má právo toho využít, aby dále nepokračoval. Pokud toho chce využít, a já jsem rozhodoval spoustu zápasů, kdy zápasníci často dostávali kopance do rozkroku a po chvíli si řekli, že je to v pořádku, že jsou v pohodě, a pak prohráli zápas a řekli: „Ty vole, já se pořád cítím, jako by mě to bolelo“. Tehdy říkám: Proč jsi začal? Mohl jsi přece nepokračovat.“

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *