Konspirace? Joe Rogan se snažil Francise podrazit a nachytat?

Dana White Joe Rogan UFC Ngannou
Kolem šampiona Francise Ngannou je v posledních dnech hodně rušno. A to nejen kvůli jeho působivé výhře nad bývalým týmovým kolegou Ganem, ale i kvůli hodně napjatým vztahům s vedením UFC. Šampion se totiž nechal slyšet, že s ligou mistrů nejspíš smlouvu neprodlouží, protože chce být volný a to je něco, co mu organizace ani zdaleka neumožňuje. Navíc prozradil, že jeho týmu přišel při cestě do haly, tedy pár hodin před klíčovým zápasem, od UFC email, ve kterém je organizace informovala, že bude Francisův tým žalovat kvůli údajnému jednání s promotérem Jakea Paula, což stále platný kontrakt zakazuje. Novinář Arile Helwani v souvislosti s tím poukázal na hodně zajímavou skutečnost, která může ukazovat, jak nečistě se vedení snaží hrát.
Šampion Teixeira hodnotí Procházku a prozrazuje taktiku

“Je krásné vidět, jak ses za poslední dobu vyvinul a jak si do své hry dokázal zapojit o grappling. Slyšeli jsme však o tom, že bys případně rád boxoval. Přemýšlel jsi už o tom a jaké jsou tvé plány? Obhájil si titul, takže je nyní na tobě, co bude dál,” ptal se Joe Rogan šampiona hned po souboji s Ganem v UFC oktagonu. “Jak už jsem řekl, box mám vždy schovaný v zadní kapsičce. Je to něco, co si před koncem kariéry musím zkusit. Mám teď hodně o čem přemýšlet,” reagoval Francis Ngannou neurčitě.

Už na první pohled hodně zvláštní otázka, která vůbec nekoresponduje s tím, na co jsme zvyklí. Ano, komentátoři se běžně ptají na další plány, ale případná konkurence se vůbec nezmiňuje. Proč se tedy Rogan najednou ptá šampiona na plány mimo UFC?

“Přišlo mi hodně zvláštní, že se Joe ptá na box. Však tohle nikdy nedělají. Obzvlášť v případě, kdy se nabízí asi 50 jiných otázek v souvislosti se zápasem. Například ohledně toho zraněného kolene. Poté jsme však zjistili, že UFC chce Francisův tým právně stíhat. Nemůžu si pomoct, ale musím přemýšlet o tom, do jaké míry se Joe Rogan snažil Francise podrazit. Bylo totiž hodně zvláštní, že se na něco takového ptal. Pro ty, kteří to nevědí, komentátoři mají sluchátko, skrze které dostávají pokyny z režie. Je klidně možné, že mu někdo řekl, aby se na to zeptal,” zauvažoval Ariel Helwani.
Joe Rogan je v tom možná nevině a jen plnil pokyny produkce, ale je možné, že se vedení UFC snažilo Francise nachytat, aby se v nestřežený okamžik prořekl a přiznal, že už o boxerské kariéře jednal, čímž by potvrdil provinění vůči UFC kontraktu? Těžko říct… Kolem Francise je teď hodně zvláštní situace, ale je pravda, že podobná otázka hodně vybočovala z toho, na co jsme v UFC oktagonu zvyklí. Však snad jen u Chandlera se zmínilo, že byl bývalý Bellator šampion, jinak se o jakékoliv konkurenci, obzvlášť Bellatoru, zarytě mlčí.

Podobným konspiracím samozřejmě moc nepomohl ani Dana White, který se v souvislosti s hlavním zápasem vypařil a titul tak Francisovi předal matchmaker Maynard. Prezident však tuto situaci následně vysvětlil. “Nebyl jsem na místě na celý hlavní zápas. Pravdou je, že jsem odešel hned po hlavním před-zápase, protože jsem musel v zákulisí vyřešit nějaké věci. Lidé si myslí, že jsem se tak snažil vůči Francisovi vyjádřit neúctu. Však jsem se s ním viděl celý týden před zápasem, vy idioti. Podával jsem si s ním ruku, mluvil jsem s ním a byl jsem tam celou dobu i na staredowny.
Lidé v tom samozřejmě hned hledají něco víc, ale když Bisping bojoval s Rockholdem, tak jsem u toho taky nebyl. Musel jsem něco vyřešit, takže jsem sprintoval do haly jen v tričku. Prostě jsem Francisovi opasek předat nemohl. Stalo se jen jednou, že jsem od zápasu odešel a taky jsem to hned přiznal. To bylo v Abu Dhabí při souboji Anderson Silva vs Demian Maia. Nevím, jestli už se na to někdo ptal, ale radši to takhle řeknu hned,” vysvětlil Dana White, proč nemohl Francisovi předat titul.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *