Koňský kop! Khalidov končí? Lékaři popsali zranění

Na tiskové konferenci, která se konala po operaci polské legendy Mameda Khalidova, vystoupili lékaři, kteří zákrok prováděli, aby odpověděli na dotazy novinářů ohledně zápasníkova zdravotního stavu. Postaví se Khalidov ještě někdy do oktagonu?

Mega akce?! Procházka a hvězdný McGregor na jednom UFC turnaji?

26letý chorvatský zápasník Roberto Soldič na turnaji KSW 65 tvrdě knockoutoval šampiona střední váhy Mameda Khalidova, který poté zůstal bezvládně ležet a s polským bojovníkem to nevypadalo vůbec dobře. Khalidov se druhý den podrobil operaci a ve středu byla uspořádána tisková konference s lékaři, kteří operaci prováděli.

“Takto rozsáhlé kraniofaciální trauma je vzácné. Nejen v Polsku, ale i ve světě. Pacient utrpěl mnohostrannou zlomeninu obličeje. Jedná se o zygomatickou maxilofaciální zlomeninu nosní kosti. Nejprve jsme zatavili rámy očních důlků, boční stěnu důlku, spodní okraj důlku a poté jsme znovu vytvořili spodní část důlku, který byl totálně rozdrcený. Je na nás, abychom tyto tkáně umístili do správného místa, jak tomu bylo před úrazem. Zde byl extrémně důležitý problém samotné oční bulvy, protože oční důlek byl zlomený mnoha úlomky. Nejdůležitější informací bylo ujistit se, že oko je funkční – jak pokud jde o pohyblivost oční bulvy, ale také o sítnici a zrakový nerv. Nyní čekáme, až otok přejde,” prozradil MUDr. Rybicki.

Khalidov neutrpěl zlomeniny jen kolem nosu a oka, ale také jeho čelist byla značně poškozená. “Málem se utrhla celá čelist. Na pravé straně byla úplně utržená. Pacient měl štěstí, že se druhá strana “pouze” naštípla. Tento problém jsme rychle stabilizovali, aby mohl normálně jíst. Doufejme, že za pár týdnů bolest úplně přejde a bude normálně kousat jídlo. Dnes už mohl jíst pizzu.”

Jeden z novinářů se na tiskové konferenci zeptal lékařů na sílu, která musela být za Soldicovým zničujícím úderem, aby tímto způsobem poslal Khalidova k zemi.

“Koňský kop! Taková zlomenina, s takovou ranou, s těmi operacemi, které jsme provedli. Musela to být ohromná síla. U takových zranění dokonce vidíme, že nejde o jediný zásah. Nejspíše se jich tu nahromadilo více. Pokud se to ovšem týkalo jednoho úderu – je to něco neuvěřitelného. ​​Musela to být opravdu velká síla.”


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *