Konečně? Návrat Jona Jonese potvrzen?! Kdo bude jeho soupeřem?

Jon Jones

Věřte tomu nebo ne, ale Jon Jones je opravdu připraven jít do dalšího boje. Zdá se, že bývalý šampion polotěžké váhy UFC souhlasí s podmínkami, které dostal od organizace a na které si tak dlouho stěžoval. Pro všechny fanoušky jistě zajímavá zpráva. Navíc to vypadá tak, že si chce UFC návrat opravdu pojistit, takže má hned dva velké scénáře.

Vašek Sivák vysvětluje, proč ho výzva od Soquessy tak moc naštvala

Bývalý šampion polotěžké váhy UFC Jon Jones (26-1-1) netrpělivě vyhlíží svůj návrat do oktagonu. V roce 2020 se vzdal pásu v polo-těžké váze a začal se připravovat na přechod do těžké váhy. Fanoušci si dlouhá léta přáli vidět Jonese zápasit v těžké váze. Proto se radovali, jakmile Jon oznámil své rozhodnutí přestoupit do vyšší váhy. Nadšení však pomalu vyprchalo, protože více než dva roky nezápasil! 

Nejen fanoušci se nyní mohou opět začít radovat, protože se objevil obrovský posun ohledně Jonova návratu. Podle zprávy MMA Junkie by se měl Jon Jones představit na turnaji UFC 285, který se koná 4. března v Las Vegas. Kdo však bude jeho soupeřem?

Zpráva MMA Junkie dodává, že první volbou pro souboj s Jonesem je samozřejmě šampion těžké váhy Francis Ngannou (17-3). Organizace UFC původně chtěla zápas Stipe Miocic vs Jon Jones a jak se proslýchalo, tak ve hře bylo hned několik termínů (včetně UFC 282). Jenže jednání se Stipe Miocicem bohužel k ničemu zásadnímu nevedla. Tento zápas je v podstatě v nedohlednu, pokud nedojde k nějakému zásadnímu zvratu.

Vzhledem k tomu, že termín návratu Francise Ngannou stále visí ve vzduchu, není jasné, s kým bude Jones zápasit. Podle zdrojů blízkých celé situaci by měl být Ngannou připraven, ale pokud ne, tak má UFC záložní plán. Tím je zápas s aktuální trojkou těžké divize Curtisem Blaydesem (17-3). UFC zahájí rok 2023 velkou PPV akcí UFC 283 v Brazílii. V únoru se organizace vydá do Austrálie na galavečer UFC 284, kde se utká šampion lehké váhy Islam Makhachev se šampionem pérové váhy Alexanderem Volkanovskim. A nakonec v březnu bychom měli dostat hned dvojitou dávku číslovaných akcí, protože dojde na UFC 285 v Las  Vegas a nejspíš i UFC 286 ve Velké Británii.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *