Konečně! Darren Till míří do ringu proti zkušenému soupeři

Bývalý titulový vyzyvatel UFC Darren Till bude dalším zápasníkem, který přeskočí z MMA do boxu, když 20. července na stadionu AT&T v texaském Arlingtonu nastoupí do ringu ke svému profesionálnímu boxerskému debutu proti bývalému šampionovi organizace WBC!

Leo Brichta pohotově popřel slova RFA promotéra Borise Marhanského

Darren Till nastoupí proti bývalému šampionovi ve střední váze organizace WBC Juliu Cesaru Chávezovi Jr. (53-6-1-1 Box) v rámci očekávaného galavečeru Jake Paul vs. Mike Tyson. Zápas je naplánován na šest kol a bude se konat ve váze s limitem 86 kilogramů. Jednatřicetiletý Till debutuje v profesionálním boxu po kariéře v UFC ve welterové i střední váze s celkovou bilancí 18-5-1. 

Spekulovalo se o tom, že Till zamíří do organizace Bare Knuckle Fighting Championships, aby vyzval Mikea Perryho, ale Angličan myšlenku na odchod do bare-knuckle boxu uzavřel, přestože měl od BKFC štědré nabídky. „Se svým soupeřem jsem velmi spokojený,“ uvedl Till prostřednictvím prohlášení. „Byl jsem fanouškem jeho otce po mnoho let a byl jsem také fanouškem Cháveze juniora – je to skvělý boxer, kterého respektuji, ale nenechte se mýlit, přijdu ho knockautovat v prvním kole. Jsem spokojený s tím, kde se momentálně nacházím, a 20. července v Texasu přijdu udělat velké prohlášení.“
Tillův boxerský debut se odehraje proti soupeři, jehož příjmení má ve sportu značnou váhu. Chávez – syn legendárního mexického boxera Julia Cesara Cháveze staršího (107-6-2) – měl potíže vystoupit ze stínu svého otce, přestože se stal prvním mexickým boxerem, který získal titul ve střední váze, když v roce 2011 získal pás WBC ve střední váze. Třikrát ho úspěšně obhájil, než ho ztratil se Sergiem Martinezem.  

Nebude to první zápasník MMA, s nímž se 38letý Chávez utká. V roce 2021 mexický bojovník podlehl členovi Síně slávy UFC Andersonu Silvovi na body. Naposledy bojoval v prosinci 2021, kdy si připsal jasné vítězství na body proti nevýraznému Davidu Zegarrovi.

„Jsem nadšený, že se po nějaké době vracím do ringu, a jsem motivovaný a dychtivý se znovu zařadit mezi velikány,“ řekl Chávez. „Byl jsem prvním mexickým šampionem střední váhy v historii Mexika a chci dokázat, že se mohu znovu stát šampionem. Můj návrat do ringu na této historické akci je pro mě ctí. V sobotu 20. července se chystám vyhrát knockautem a pokračovat ve své cestě.“
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *