Konec přátelství?! Artem Lobov žaluje “kamaráda” McGregora o miliony dolarů

Conor McGregor, Lobov

Bývalý zápasník Artem Lobov žaluje Conora McGregora o miliony kvůli smlouvě na whisky Proper 12. Lobov tvrdí, že to byl on, kdo začal s McGregorovým obchodem s whiskey, a požaduje 5 % z výnosu z prodeje společnosti Proper 12. Kolik milionů požaduje ruský zápasník?

Balík? Jakou nabídku dostal Fenin od Clash a jak organizaci plánoval přelstít?

Bývalý zápasník UFC Artem Lobov byl vždy hrdý na to, že se podílel na výrobě známé whiskey Proper 12 Conora McGregora, ale nyní chce získat něco hmatatelnějšího než jen právo chlubit se, že byl u zrodu této značky. Ruský zápasník včera inicioval žalobu u Vrchního soudu v Irsku, v níž požaduje 5 % z výnosů, které McGregor získal prodejem whisky Proper 12. Výnosy za rok 2021 činí 600 milionů dolarů.

“Můj klient je bývalý profesionální bojovník s magisterským titulem z DCU v oboru financí a kapitálových trhů,” řekl Lobovův právník deníku Irish Independent, který o tomto sporu informoval. “Jeho jménem jsme zahájili řízení u Vrchního soudu, abychom prosadili dohodu s panem Conorem McGregorem ohledně značky whiskey Proper No. 12.” 

“Můj klient byl původním tvůrcem a spoluzakladatelem konceptu uvedení značky irské whiskey spojené s panem McGregorem. Vzhledem k tomu, že tyto záležitosti jsou nyní u soudu, nebudeme se k nim dále vyjadřovat,” dodal právník Artema Lobova.

Ruský zápasník byl dlouholetým McGregorovým přítelem a tréninkovým partnerem. To vše ještě v době, kdy “The Notorious” v MMA teprve začínal. V posledních dnech Lobov mluví o tom, že byl zásadní postavou, která stála za mimořádně ziskovou značkou Proper 12. Podle něj McGregor původně uvažoval o tom, že se pustí do obchodu s vodkou “The Mountain” známého siláka a herce Hafthora Bjornssona. Lobov mu však řekl, aby chvíli počkal a nechal ho prozkoumat jiné možnosti.

“Šel jsem a setkal se s různými palírnami whisky. Do některých jsem volal a s některými jsem se setkal osobně. Udělal jsem si průzkum a dal jsem dohromady krásnou dohodu,” řekl Lobov v srpnu pro Talk Sport. “Jakmile byla dohoda hotová, šel jsem za Conorem a řekl mu: ‘Conore, mám pro tebe připravenou dohodu. Tohle bude miliardový obchod, tady se nic nezkazí’. Nejsem si jistý, jestli mě tehdy s tou miliardou dolarů bral vážně, nebo ne.”

Konec kamarádství?

Ve stejném rozhovoru Lobov prozradil, že mu McGregor nabídl milion dolarů za to, že se bude podílet na vytvoření Proper 12, ale Lobov to odmítl. Nyní doufá, že ze své žaloby získá 5 % z výnosů, což by mělo být 30 milionů dolarů. “Proper 12 byl a stále je největší obchod, který jsem kdy vymyslel,” napsal Artem v popisku pod rozhovorem. “Je neuvěřitelné, jakého úspěchu dosáhl za tak krátkou dobu!”

McGregorova mluvčí Karen J. Kesslerová Lobovova tato tvrzení označila jako “nepravdivá”. “Irskou whiskey Proper No. Twelve vytvořil, vyvinul, označil a neúnavně propaguje Conor McGregor,” napsala v prohlášení pro Irish Independent.

Ať už je to jakkoli, je velká šance, že tento soudní spor zničí dlouholeté kamarádství mezi Artemem Lobovem a Conorem McGregorem, které bylo tak silné, že vyústilo v legendární incident v garážích, kde “tým” Conora napadl autobus s Khabibem Nurmagomedovem a ostatními zápasníky UFC.

 


4 komentáře na “Konec přátelství?! Artem Lobov žaluje “kamaráda” McGregora o miliony dolarů”

  1. Pingback: Co se to děje?! Procházka se vážně zranil a už není UFC šampionem | Shorties

  2. Pingback: Jiří Procházka reaguje na zranění a posílá odhodlaný vzkaz | MMA Shorties

  3. Pingback: Prezident White reaguje na Procházkovo "nejhorší zranění ramene v historii UFC"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *