Komunita pláče! BJJ legenda Lo byla brutálně zavražděna

Leandro Lo

Z Brazílie bohužel přišla hodně smutná zpráva. Legendární BJJ bojovník Leandro Lo byl totiž brutálně zavražděn. Okolnosti ukazují na to, že zemřel v podstatě zbytečně a navíc rukou policisty, který celý problém v podstatě začal.

Diaz a Chimaev stručně reagují na Eminem promo jejich zápasu

Zahraniční zdroj uvádějí, že se Lo v Sao Paulu zúčastnil koncertu, kde společně s přáteli popíjel u stolu. Ke skupince pak údajně přišel muž, který si vzal ze stolu láhev alkoholu a odešel. Na to Lo reagoval tak, že muže zneškodnil a láhev si vzal zpět. Muž, ze kterého se posléze vyklubal policista Velozo, se neúspěchem nenechal odradit, ale v domnění, že s vlastní silou si s Lem neporadí, vytáhl zbraň a Leandra trefil přímo do čela.

Bojovník byl samozřejmě okamžitě převezen do nemocnice, ale bohužel byl po pár hodinách prohlášen za mrtvého. Bohužel se dožil jen 33 let. Jeho kariéra však mluví za vše. Byl totiž osminásobný IBJJF světový šampion a vítěz celé řady dalších turnajů. Letos dokonce získal v Kalifornii zlato v polo-těžké váhy. Na svém kontě má takové skalpy, jako je Gordon Ryan, Andre Galvao, Gilbert Burns, Roberto Satoschi, Augusto Mendes a mnohé další.

Zbytečná smrt samozřejmě zasáhla komunitu bojových sportů, takže přišlo hned několik reakcí:
 

Kenny Florian

Tak tohle je hodně smutná zpráva pro celou BJJ komunitu. Leandro byl legenda.

Herbert Burns

RIP Leandro Lo.

Josh Thompson

Slovo legenda se v bojových sportech dost nadužívá, ale k Leandrovi naprosto sedělo. Držím s jeho rodinou a bratry. odpočívej v pokoji, kamaráde.

John Gooden

Hodně smutná zpráva. Byl to jeden z nejlepších BJJ bojovníků vůbec. Neuvěřitelná tragédie. 

Kay Hansen

Tenhle týden byl plný podobně smutných zpráv. Už je mi z toho zle. Drže si své nejbližší hodně blízko, protože nikdy nevíte, co se může stát. Věci se mohou během mžiku změnit.

Bohužel se tak znovu ukázalo, jak nebezpečnou zemí vlastně Brazílie je. V boji jeden na jednoho by na Leandra měl asi málokdo šanci, ale zbrani se bohužel Lo ubránit nedokázal.
 2 komentáře na “Komunita pláče! BJJ legenda Lo byla brutálně zavražděna”

  1. Pingback: Výplaty: UFC Vegas 59 – Santos vs Hill | MMA Shorties

  2. Pingback: Thiago Santos reaguje na tvrdou prohru s Jamahalem Hillem | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *