Komise nenašla v Nickalově případě žádný přesvědčivý důkaz
Zápasník Bo Nickal (4-0) si na turnaji UFC 285 připsal vítězný debut v organizaci UFC, kde si celkem hladce poradil Jamiem Pickettem (13-9), kterého ukončil už v prvním kole na submisi. Ovšem jeho vítězství doprovázela pachuť hořkosti, protože ho jeho soupeř Jamie Pickett obvinil ze zakázaného úderu. Celým případem se nyní zabývala Nevadská atletická komise.
Nežádoucí osoba Boráros? Jaký zisk údajně vygenerovaly podezřelé sázky?

Očekávaný debut Bo Nickala v UFC proti Jamiemu Pickettovi na turnaji UFC 285 byl pro 27letého zápasníka ohromným úspěchem. Americký grappler si se svým soupeřem rychle poradil a připsal si třetí vítězství na submisi ve své kariéře. Přestože zápas vypadal jako jednostranná záležitost, Nickal nyní čelí kontroverzi kvůli nedovolenému zásahu kolenem do soupeřových slabin. Bohužel koleno zůstalo rozhodčím Keithem Petersonem nepovšimnuto a zápas pokračoval dále. Picketův manažer LaMont Chappel oznámil, že se proti porážce odvolá, a to s odkazem na skutečnost, že koleno přímo vedlo k následné submisi. 

LaMont Chappell ve středu pro MMA Fighting uvedl, že po rozhovoru s Nevadskou atletickou komisí (NAC), která dohlížela na zápasy v T-Mobile Areně v Las Vegas, není rozhodnutý, zda se proti výsledku odvolá. Chappell původně pro MMA Junkie uvedl, že má v plánu výsledek napadnout, ale konečné rozhodnutí prý učiní ve čtvrtek.
Výkonný ředitel NAC Jeff Mullen pro MMA Fighting uvedl, že Pickett se stále může odvolat. Řekl však, že ve středu informoval Chappella, že komise už zápas Picketta s Nickalem přezkoumala. NAC rozhodla, že „nenašla žádný prokazatelný videodůkaz, který by ukazoval, že úder kolenem zasáhl slabiny z úhlů, které byly komisi poskytnuty.“ „Úředník, který situaci přezkoumal nemůže zvrátit rozhodnutí rozhodčích v kleci bez nezpochybnitelných videodůkazů,“ napsal Mullen prostřednictvím textové zprávy.

Obecně platí, že NAC nemůže zvrátit oficiální výsledek, pokud se neprokáže, že došlo k rozporu, chybě v bodování nebo k porušení pravidel. Posledně jmenovaná možnost je nejčastěji využívána ke zpochybnění výsledků. Což je důvod, proč komise jmenovala revizního úředníka, který se spornými rozhodnutími zabývá. Ve středečním rozhovoru pro Middle Easy Pickett tvrdil, že NAC spornou sekvenci nepřezkoumala, a obvinil Petersona, že údajný faul přehlédl.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *