„Klidně si to s nimi rozdám!“ je White po masivním úspěchu skálopevně přesvědčený

Dana White

Poslední turnaj organizace UFC se konal v souvislosti s mexickým dnem nezávislosti a evidentně šlo o masivní úspěch. Karta totiž nabídla skvělou podívanou, ale i kontroverzi, což v konečném důsledku jen dodává na pozornosti. UFC ředitel White se tedy pochlubil čísly a vyhlásil jasný plán, ze kterého za žádnou cenu neuhne, což konkurence neuslyší ráda.


 

Lajoš Klein změřil síly se známými kulturisty a byla z toho KO a zlomený nos

„Něco vám přečtu. Tahle zpráva mi přišla v souvislosti s turnajem: Dano, nápad na UFC turnaj v souvislosti s mexickým dnem nezávislosti se vyplatil. UFC Noche bylo nejsledovanější Fight Night kartou v historii platformy ESPN+. Měli jsme 1,1 milionu unikátních sledujících. 1,1 milionu lidí, kteří nikdy nebyli na ESPN+ se dávali na turnaj. Akce vygenerovala 167 milionů minut sledování. Prostě jsme to zabili. Tohle je masivní úspěch. Od teď budeme v tomhle datu pořádat turnaj každý rok,“ rozhodl Dana White, protože je evidentní, že měla akce obrovský úspěch.

V souvislosti s mexickým dnem nezávislosti však poměrně pravidelně zápasí i legendární Canelo Alvarez, tedy se pořádají velké boxerské turnaje. To však Whiteovi nevadí, „Je mi jedno, jestli někdo bude v ten samý termín pořádat ve Vegas turnaj. Klidně si vezmu jinou arénu a udělám vlastní turnaj. Klidně si to s nimi rozdám. Rozhodl jsem se, že tohle budu dělat až do doby, co tady budu působit. Klidně si zkuste udělat turnaj ve stejný den jako my. Já jsem pro.“
   

Je evidentní, že Mexiko je nový trh, na který se UFC v následující době hodně zaměří. Na příští rok se totiž plánuje velký turnaj a ve výstavbě je také UFC Performance Institute, což je velký komplex pro bojovníky, který už stojí v Las Vegas a v Číně, odkud do UFC proudí nové talenty.

Stejný komplex se pak výhledově plánuje i v Africe, ale ta je zatím evidentně stranou, protože Mexiko ukázalo obrovský potenciál, kterého bude chtít White naplno využít.
  

White už není prezident UFC

Vedení společnosti TKO minulý týden zazvonilo na zvonek na newyorské burze, aby oznámilo vznik nové veřejně obchodované společnosti, pod kterou spadají značky UFC a WWE. Společnost Endeavor Group Holdings Inc. má v nové společnosti 51% kontrolní podíl. Stávající akcionáři WWE drží 49% podíl. Novou společnost povede generální ředitel Endeavor Ari Emanuel. Vince McMahon, výkonný předseda WWE, bude v nové společnosti zastávat stejnou funkci a údajně kontroluje více než 16 procent hlasovacích práv a celkový podíl v TKO. Dana White, který byl doposud prezidentem, pozici mění a nově má titul „generální ředitel UFC“, k čemuž se vyjádřil na poslední tiskové konferenci.
„Normálně tyhle věci zase nějak výrazně neprožívám. Prostě si jedeme svoje a to je hlavní, ale tohle spojení je jednou z největších událostí v historii sportu. X let už nakopáváme prdele a stejně se dařilo i WWE. Myslím si, že tohle spojení posune celý náš sport na novou úroveň. Jsem rád, že jsme toho součástí. Moc se těším na to, co to přinese. Jsme teď mnohem mocnější.

V rámci spojení jsem si nijak neupravoval podmínky. Ani to, že už nejsem prezident, ale že jsem nyní generální ředitel, nijak neprožívám. Není to pro mě nějaké povýšení. Doposud jsem řídil vše a bude to tak i nadále. Vše mám pod palcem, na tom se nic nemění. Změnila se jen písmena, nyní jsem CEO.
 

Nic jiného se v podstatě nemění. Pořád budeme makat a pořád budeme nakopávat prdele, jako tomu bylo doposud. Jsme nyní jen mocnější a to platí i pro bojovníky, média a všechny, kteří mají s tímto světem něco společného. Mám v hlavě hodně plánů a díky spojení bude snazší je realizovat. 

Performance Instituty nejsou levné. Je to hodně drahá záležitost, ale věřím, že jsou budoucností tohoto sportu. Půjdeme do Afriky, Mexika a tak dále. Budeme vychovávat bojovníky, ale i trenéry a tak dále,“ reagoval Dana na změnu a vysvětlil, co to znamená pro celý sport.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *