Kleinovi a hlavně Procházkovi Buki věří, ale Budayovi až tak ne

Buki Procházka Klein Buday
Slovensko má aktuálně v UFC hned dva zástupce, kterými jsou SFG reprezentanti Lajoš Klein a Martin Buday. Klein už v lize mistrů absolvoval 3 zápasy, ze kterých si odnesl bilanci 1-2, ale bývalý šampion těžké váhy organizace OKTAGON MMA na svou premiéru teprve čeká. Sice už dostal hodně zajímavou nabídku na Barnetta, ale šlo o zápas na poslední chvíli, který nebylo možné zrealizovat. Jak vidí šance svých kolegů OKTAGON dvojnásobný šampion Ivan Buchinger a jaký výsledek předpovídá u plánovaného souboje Teixeira vs Procházka?
Už žádný OKTAGON? Leo Brichta už je plně RFA bojovník

“Nevím, jak přesně to v UFC funguje. Tam to bylo i tak, když zápasník vyhrál pět zápasů, tak ho i tak vyhodili. Lajoš vyhrál jeden zápas a prohrál dva. Nevím, co s ním bude. Podle mě se hodně zlepšil a má velký potenciál. Mám s ním problémy na trénincích. Myslím si, že je schopný tam udělat další dobré zápasy. To, že tyhle zápasy mu nevyšly, tak to se stává. Jen podle mě musí udělat trochu atraktivnější zápasy,” rozpovídal se Buki pro server Sport.cz.

Navzdory tomu, že měl problém s váhou, který však byl s ohledem na okolnosti pochopitelný, se Lajoš v UFC uvedl ve velkém stylu, když Younga porazil hned v prvním kole via TKO. Pak však přišly dvě nepříjemné prohry, které celou situaci značně zkomplikovaly. Nic však zatím není ani zdaleka ztraceno a hodně bude záležet na tom, jak dopadne další zápas, který je samozřejmě nutné vyhrát.
U Budaye však už Buki tak optimistický nebyl, “Já jsem mu předtím nedával žádnou šanci a přeci jenom je v UFC. To, aby získal opasek, tak na to podle mě nemá. Velkou váhu ale moc nesleduji.”

Buchinger však zároveň věří, že by Česko mohlo mít prvního UFC šampiona, “Myslím si, že Procházka vyhraje. Před zápasem jsem si ale myslel, že i Blachowicz Teixeru porazí, protože je starý. Nemyslím si, že je to komplexní zápasník. Když Procházka dostane šanci zápasit, tak to podle mě zvládne.”

Jak se budou životy třech zmíněných borců vyvíjet se nejspíš dozvíme už v průběhu první poloviny roku 2022.

Zdroj: Sport.cz

Úvodní foto via OKTAGON MMA / UFC / BJP


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *