Klein líčí, jak by si na ulici v souboji bez pravidel poradil se svalovcem Enžlem

Klein

První Slovák v UFC Lajoš Klein, který si z posledních 4 zápasů odnesl 3 výhry a jednu remízu, nedávno zavítal do Prahy, kam ho pozval jeho sponzor značka Gym Beam. Klein se tedy rozpovídal o své kariéře, podělil se o zajímavé historky (viz níže) a také odpověděl na otázku, jak by si na ulici v případném souboji bez pravidel poradil se svalovcem Enžlem.


 

Promotér Le Sy reaguje na novinky kolem Mikuláška! Má Clash o Babu Jagu zájem?

„Kdyby byl zápas na ulici bez pravidel. Ty a já. Jak budeš postupovat?“ ptal se Enžl Lajoše Kleina, čímž dal vzpomenout na v poslední době hodně řešeného podcastera a kulturistu Martyna, který si jako hosty zve profesionální MMA bojovníky a pak s nimi řeší, zda by ho dokázali porazit na ulici, za což schytává hodně kritiky.

„Asi bych šel hned do toho, že bych tě vzal na zem a tam bych tě ubil,“ překvapil Klein. V případě Martyna totiž bojovníci mluvili o tom, že by se k němu nechtěli dostat moc na blízko, protože právě na zemi by mohla hrát roli síla. Místo toho mluvili o tom, že by soupeře rozebrali z odstupu. „Nebo možná bych tě přímo neubil, ale chytil bych tě do nějaké páky nebo bych tě dostal do pozice, aby ses nemohl hýbat. Věřím, že bych něco takového dokázal, i když jsi velmi silný člověk. Věřil bych si na to.“

Je dokázáno, že muži, co do boje, obecně hodně přeceňují své schopnosti. Mnozí například věří, že jen díky výšce nebo váze by dokázali konkurovat profesionálním bojovníkům, ale obzvlášť v boji bez pravidel je to nesmysl a nikdo by to rozhodně neměl zkoušet. Už totiž existuje celá řada příhod, kdy někdo sebral sebevědomí a pak tvrdě narazil, protože dostal bídu. Takový Volkan Oezdemir například kvůli tomu, že v sebeobraně vypnul muže v hospodě, nemůže do USA.
     

Oba borci si spolu dali i sparring, takže máme představu, jak by boj na ulici dopadl

„Já už jsem nemohl. Nemám fyzičku,“ vysvětloval Enžl, proč po krátkém pasování a přesunu na zem odklepal. Klein je sice menší a lehčí, ale má ve svém arzenálu zkušenosti, fyzickou kondici a hlavně techniku. Na druhé straně Enžl má sice obrovskou sílu, ale bohužel postrádá techniku a komplexnější výdrž. „Lajoš se tomu očividně už nějako dobu věnuje a ví, co dělá. Já to neudýchám fyzicky. Věděl. Já jsem mu třeba chytil nohu a on byl úplně v klidu.“

„Je to hlavně o té technice,“ potvrzoval Klein. „Není to ani tak o síle, jako o technice. Ta je důležitá. Člověk může být silný, ale pokud tam není technika, tak bohužel. Ale bylo to dobré. Kdyby měl Jakub nějakou techniku a k tomu by přidal sílu, tak by to bylo o něčem jiném. Věděl by, jak reagovat. Vyzval mě však, tak jsem to musel vzít.“

 
    

Lajoš Klein se podělil o zajímavou historku s USADA komisařem

„Sranda je ještě to, že oni když přijdou, tak od chvíle, kdy tě přijdou zkontrolovat, tak oni tě nesmí nechat odejít, takže když někam jdeš, oni jdou za tebou. A stala se mi taková nepříjemná příhoda.

To bylo těsně před zápasem a oni mě přišli zkontrolovat do šatny, ale mně se nechtělo jen čůrat, potřeboval jsem jít na velkou potřebu a oni museli jít se mnou. Takže já jsem se zavřel do té budky a on tam stál se mnou.

Normálně se na mě díval a já jsem tak smutně seděl, koukám na něj a říkám: ´Kamaráde, ty máš pěkně špinavou práci´. Teď už je to vtipná story, ale tehdy mi to přišlo blbé.

Ale pak jsem si řekl, no co, je patnáct minut před zápasem, já to ze sebe potřebuju dostat, takže je mi jedno, jestli tam budeš stát, nebo nebudeš stát. No ale on musí jít s tebou, takže je to zajímavé někdy,“ rozpovídal se Lajoš Klein při nedávné akci značky Gym Beam, která ho dlouhodobě podporuje.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *