Kladivoun Thiago Santos má pro Jamahala Hilla jasný návrh

Thiago Santos Jamahal Hill

Tento víkend nás čeká další UFC turnaj, kterému vévodí souboj polo-těžkých vah Hill vs Santos. Pro oba borce je to nesmírně důležitý zápas, protože mají šanci ukázat, že patří mezi špičku. Santosovi se totiž v poslední době spíše nedaří a případná prohra by mu zajistila nepříjemný propad žebříčkem. Naopak Hill může díky výhře vyskočit na dosah TOP 5, kde už je to k titulové šanci velice blízko. Podle prohlášení obou borců můžeme očekávat atraktivní zápas plný přestřelek a výměn.

Šokující odhalení?! Conor není tvůrce Proper 12? Kdo vše vymyslel?

“Jamahal Hill je sakra těžký a náročný soupeř. Je známý tím, že je hodně agresivní. Díky tomu má na kontě celou řadu ukončení, ale já mám v rámci divize na kontě nejvíce ukončení. Uvidíme tedy, jak to dopadne. Já to vidím jasně. Pojďme tam a přestřelujme se. Vyměňujme si kopy a údery až do té doby, dokud jeden z nás nepadne k zemi,” má Santos jasný návrh, se kterým divočák Hill asi nebude mít vůbec problém.

Právě Santos je jedním z bojovníků, kteří dokázali vážně ohrozit Jona Jonese. Thiago si v souboji poranil obě kolena, ale i přesto dokázal na Bonese zatlačit a Jones tak v podstatě jen těsně vyhrál na body. Právě soubojem s GOATem se však Santosova kariéra tak trochu zlomila. Samozřejmě následovaly operace, které ho na delší dobu vyřadily z provozu a poté přišly prohry. Z posledních 4 zápasů má Santos jen jednu výhru nad Walkerem na body a zdá se, že současný Santos je jen stínem toho Kladivouna, který se ukazoval v soubojích s Manuwou, Blachowiczem a podobně.

Sám Santos však avizuje, že je zpátky a cítí se skvěle, “Můžu říct, že tohle byl od souboje s Jonesem můj nejlepší přípravný kemp. Cítím se 100% a připravený na boj. Věřím, že ten zápas skončí velice brzy.”

Jak to celé dopadne se dozvíme v noci ze soboty na neděli. Stejně jako Santos i Hill předpovídá velkolepou podívanou, skrze kterou by se chtěl přiblížit k vysněnému souboji s Jiřím Procházkou.
 

Hill o titulové bitvě a souboji s BJP

“Myslím si, že duel Teixeira vs Procházka byl skvělý zápas. Byl to skvělý začátek nové éry a nového vládce divize. Moc se mi ten zápas líbil. Rozhodně to bylo něco, co chcete jako fanoušek vidět, ale jak řekl i sám Jiří, nebyl to úplně souboj, ve kterém jako bojovník chcete být. Myslím si, že obě strany mohly některé věci udělat jinak, ale není mojí prací mluvit o zápase. Mou prací je si zápas nastudovat a vzít si z toho pro sebe informace, které pak budu moct využít. Podle toho co jsem viděl mohu říct, že jsem pořád hodně sebevědomý. Moc dobře totiž vím, co dokážu a brzy se to ukáže,” vrátil se Hill k souboji Teixeira vs Procházka.

Hill je aktuálně desítka žebříčku s tím, že jeho soupeř Santos je šestka, takže v případě výhry se nabízí možnost, že se Jamahal dostane velice blízko TOP 5, kde ho může dělit od titulové šance jedna hodně přesvědčivá výhra. Pokud by prý na souboj s Procházkou došlo, tak by to byl jeden z největších soubojů v historii divize.

“Já vs Jiří? To by bylo sakra něco. Oba máme hodně atraktivní styly, takže by se to hezky spojilo a díky tomu bychom doručili něco, co se jen tak nevidí,” věří Hill.

Hill má zatím skutečně skvěle našlápnuto. Celkem má totiž na kontě 12 zápasů s tím, že ho nachytal jen Craig, který mu vyhodil loket a poté ho dobil. Všechny ostatní zápasy Jamahal vyhrál s tím, že jedna výhra byla později změněna na NC, protože byl pozitivně testován na marihuanu. Uvidíme tedy, jak se popasuje se Santosem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *