Khamzat Chimaev navštívil Ramzana Kadyrova

Khamzat

Švédský zápasník s čečenskými kořeny Khmazat Chimaev se zhruba měsíc od svého vítězství proti Gilbertu Burnsovi na turnaji UFC 273 vrátil do rodného Čečenska. Zde se setkal s místním kontroverzním diktátorem Ramzanem Kadyrovem.

Kde je BJP Procházka? “Cejudovci” se shání po Jiřím

Chimaev se objevil v různých videí zveřejněných Kadyrovem na sociálních sítích. Zde byla vidět velká náklonnost k čečenskému vůdci, kterého Khamzat obdaroval například boxerskými rukavicemi. Chimaev také potrénoval s Kadyrovovými nejstaršími syny.

„Po výrazném vítězství nad Brazilcem Gilbertem Burnsem byla první věc, kterou “Čečenský vlk” Khamzat Chimaev po návratu do své rodné země udělal, že mě navštívil,“ napsal Kadyrov na sociálních sítích. „Bylo mi velkým potěšením vidět našeho neporaženého bojovníka a osobně mu poblahopřát k vítězství. Khamzat také nezapomněl na můj vztah ke sportu a zdravému životnímu stylu. Věnoval mi nezapomenutelné dárky v podobě sportovního vybavení.”

„Khamzat je jedinečný bojovník, který má obrovský arzenál bojových dovedností. Znovu a znovu nás těší velkolepými souboji. Nikdy nenechává žádnou šanci na vítězství pro své protivníky, kteří se ním nešťastnou náhodou střetnou. Počet vítězství v oktagonu rychle roste, na rozdíl od porážek. Ty zatím nepoznal. Khamzat je velmi skromný v každodenním životě. Když ovšem vstoupí do oktagonu, tak se rychle promění v nezastavitelného bojovníka, který nikdy neutrpí porážku,“ dodal Kadyrov.  ⠀

Kadyrov, který vládne Čečensku od svého nástupu k moci v roce 2007, je běžně obviňován z porušování lidských práv včetně atentátů, únosů, mučení, mimosoudních poprav a čistek zaměřených na místní LGBTQ+ komunitu. Také se zapojil do invaze ruských vojsk na Ukrajinu. Používá také sporty, jako je fotbal a MMA, aby odvedl pozornost od svých neustálých přestupků a pomohl zdokonalit svou image na globální scéně. Proto v roce 2015 založil svůj zápasnický klub Akhmat MMA.

Nejoblíbenější zápasník diktátora?

Chimaev navštívil Kadyrovův bojový klub Akhmat MMA při mnoha příležitostech. Mimo jiné poté, co americké ministerstvo financí Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) uvalilo v prosinci 2020 sankce na Akhmat MMA. Chimaev je také považován za jednoho z největších oblíbenců Ramzana Kadyrova. Diktátor například daroval Chimaevovi luxusní Mercedes Benz, se kterým “Vlk” okamžitě naboural. Během své poslední návštěvy počátkem tohoto týdne bylo možné vidět Chimaeva, jak zápasí s Kadyrovovými dospívajícími syny během tréninku v gymu Akhmat MMA. Zdali to pro Khamzata bude mít v budoucnu nějaké následky není jasné. Minimálně udělení víz do USA nebude nic jednoduchého.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Khamzat Chimaev (@khamzat_chimaev) 

1 komentář na “Khamzat Chimaev navštívil Ramzana Kadyrova”

  1. Pingback: Khabib zpět v UFC? Ferguson má mírový nápad! Co na to Orel?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *