Khamzat Chimaev nabídl příběh o tom, jak ho Conor inspiroval

Khamzat Chimaev Conor McGregor
Součástí hlavní karty dnešního turnaj UFC 267 je i návrat Vlka Khamzata Chimaeva, kteří změří síly s hladovým Číňanem Lim. Vlk minulý rok dokázal v hodně krátkém čase vyhrát 3 UFC zápasy za sebou a vylepšit tak svou bilanci na krásných 9-0. Dokonce měl domluvený zápas s Leonem Edwardsem, který byl a je na vrcholu žebříčku, ale kvůli koronaviru ze souboje bohužel sešlo. Hodně zajímavé resumé na někoho, kdo měl první profesionální MMA zápas v roce 2018, tedy zhruba před necelými 4 lety. Kdo vlastně Vlka inspiroval dát se na tuto cestu? Nikdo menší, než Conor McGregor.
UFC 267: Velké problémy na váze! Chimaev chtěl podvádět?

“Sledoval jsem jeho zápas s Aldem. Měl jsme tehdy noční směnu, ale vzal jsem si 15 minut volno, abych se na ten zápas mohl podívat. Sledoval jsem Conora, jak si relativně snadno vydělává doslova miliony a říkal jsem si, že bych chtěl být taky takový. Jsem přeci bojovník a válečník, tak proč bych to taky nemohl dokázat? V ten večer jsem to v sobě objevil,” vysvětlil Chimaev, jak přišel na nápad stát se profesionálním zápasníkem.

Památný duel Aldo vs McGregor, který se odehrál na konci roku 2015, tehdy trval jen neuvěřitelných 13 sekund. Conor totiž v podstatě první ranou zápasu rozhodl o vítězi. Khamzat na základě tohoto duelu v roce 2017 nastoupil do prvního amatérského zápasu a v březnu 2018 pak měl první profesionální zápas. K dnešnímu dni nastoupil do celkem 9 zápasů s tím, že všech 9 vyhrál a všechny navíc dokázal ukončit před limitem.
Co si vlastně po tom všem Vlk o Conorovi myslí? “Jestli mám rád Conora jako bojovníka? Rozhodně, protože v UFC dokázal velké věci. Byl to první šampion dvou váhových kategorií. Za to mu patří respekt. Je však nemožné k němu chovat úctu jako k člověku.”

Chimaev se v minulosti s Conorem přestřeloval na sociálních sítích, ale teď má před sebou jinou výzvu. Po zdravotních problémech musí totiž v zápase s Lim ukázat, že je to stále ten starý dobrý Vlk, který si minulý rok získal MMA svět.

UFC turnaje je možné sledovat na Premier Sport, který vysílá hlavní kartu a který naleznete například v balíčku O2 TV Sport Pack za 299 Kč na měsíc.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *