Khamzat a titul? Dana White promluvil o jeho budoucnosti!

White, Chimaev

Khamzat Chimaev už netrpělivě čeká na to, až mu UFC najde dalšího soupeře. Na začátku února neporažený Čečenec vyzval na souboj bývalého šampiona střední váhy UFC Roberta Whittakera. Nyní se k celé situaci s Khamzatem a jeho budoucnosti vyjádřil prezident UFC Dana White, který potvrdil, že příští Khamzatův zápas bude ve střední váze.

Přijde exemplární trest?! Růžička i jeho trenér reagují na souboj s Veselým

„Hodný chlápek vs zlý, pojďme to uskutečnit,“ napsal Chimaev na Instagramu. V minulosti Khamzat nezněl, že by měl o střet s Whittakerem až takový zájem, protože s bývalým šampionem nikdy neměl žádný problém. Naopak dával přednost případnému společnému tréninku před zápasem. 

Prezident UFC Dana White v pátek prozradil, že Khamzat Chimaev bude po svém návratu do oktagonu bojovat ve střední váze, což dává prostor pro zápas se zmíněným Whittakerem. Khamzat se díky výborným výsledkům rychle vypracoval mezi nejlepší zápasníky welterové divize a dokonce zde chtěl i titulový zápas. Jenže problémy s váhou tyto diskuze celkem rychle utnuly a Chimaev má nyní plán B – zisk titulu ve střední váze. 

Při rozhovoru s médii před sobotním turnajem UFC 286 byl prezident UFC Dana White dotázán, v jaké divizi se Chimaev utká při svém letošním návratu. „Ano, Khamzat bude bojovat ve střední váze,“ potvrdil White. „Je v pozici, kdy by měl bojovat se třemi nejlepšími borci na světě.“

Příštím soupeřem Khamzata Chimaeva by tedy mohl být Robert Whittaker nebo vítěz zápasu Pereira vs. Adesanya II. Spíš to ale vypadá na první variantu, protože oba zápasníci se v minulých týdnech přestřelovali na sociálních sítích a Whittaker řekl, že pokud UFC tento souboj nabídne, tak ho přijme. 

„Pojďme do toho,“ řekl Whittaker minulý měsíc pro Submission Radio. „To je jedno. Pokud mi UFC tento souboj nabídne, tak já ho přijmu. Jo, myslím, že by to byl dobrý a těžký zápas. Myslím, že je to fenomenální bojovník, má hodně silných stránek, ale já jich mám také hodně. Je těžké mě pořádně udržet, jsem hodně mrštný. Určitě to bude zajímavý zápas. Jsem si jistý, že to zaujme spoustu lidí,“ řekl Whittaker. 

Poté, co byl Whittakerův zápas s Costou zrušen, se Australan zaměřil na březnový návrat, ale vzhledem k tomu, že všechny tyto turnaje jsou obsazené, opět uvízl v čekání na další zápas, který mu doufejme bude brzy nabídnut. Ze zápasu s Chimaevem by navíc mohl vzejít další titulový vyzyvatel.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *