Khalidov reaguje na zápas se Soldičem. Bude pokračovat?

KSW Soldic Khalidov

Bývalý šampion střední váhy polské organizace KSW Mamed Khalidov poprvé od zápasu s Robertem Soldičem na KSW 65 promluvil o svém aktuálním zdravotním stavu, ale také o budoucnosti. Uvidíme polskou legendu ještě někdy v oktagonu?

Covington se ostře pustil do Poiriera i jeho “umělé” ženy

Jsou to již tři týdny od uplynulého galavečeru KSW 65, kde se v hlavním zápase střetli šampion střední váhy Mamed Khalidov a šampion welterové váhy Roberto Soldič. Tento souboj skončil ve druhém kole brutálním knockoutem, kterým Roberto Soldič doslova sestřelil Mameda Khalidova. Zranění, které polský zápasník utrpěl v konfrontaci s o 15 let mladším Chorvatem, byla opravdu děsivá. Khalidov neutrpěl jen zlomeniny v oblasti nosu a oka, ale také jeho čelist byla značně poškozená.

Khalidov se druhý den podrobil operaci v MML Medical Center. Fanoušci se v poslední době zajímali, jaký je aktuální zdravotní stav polské legendy a jak se postaví ke své budoucnosti. Mamed se na konci týdne konečně vyjádřil jak k samotnému zápasu se Soldičem, tak i ke svým plánům do budoucna. Končit rozhodně nehodlá!

“Děkuji Bohu, že mi dal takové fanoušky a takovou podporu. To je pro zápasníka velké štěstí. Děkuji za to. Bylo pro mě velmi důležité postavit se na nohy a dostat se z oktagonu po svých. Nikdo z fanoušků neodešel, dokud jsem nevstal a neodešel. Každý zápasník může prohrát knockoutem. Já jsem nikdy nedostal knockout, ani na tréninku. Myslím, že jsem udělal chybu, že jsem s takovým zápasníkem šel příliš odvážně do výměny. Plán byl úplně jiný. Přepadly mě emoce, asi jsem si chtěl něco dokázat. Dokázal jsem si, že to byla velká hloupost.”

Khalidov a  jeho budoucnost?

“Soupeř byl ovšem výborný a děkuji mu za ten souboj. Velký respekt Robertu Soldičovi, bylo pro mě ctí zápasit s takovým bojovníkem. Jak jsem řekl dříve, chtěl bych bojovat na nejvyšší úrovni, s nejlepšími, dokud budu ve hře. Jsem rád, že jsem do toho zápasu šel. Vlastně jsem rád i za porážku s takovým zápasníkem. Je to pro mě ponaučení. Samozřejmě nemám radost, že jsem prohrál, ale přijímám to a také se na to dívám pragmaticky, udělal jsem několik chyb.”

“Co bude dál? Počkám, až se mi zahojí kosti. Začnu trénovat a myslím, že jsem ještě neřekl poslední slovo. Pokud jde o mé zdraví, cítím se velmi dobře. Bude jen trvat nějaký čas, než se to všechno zahojí.” 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *