Khabib kritizoval, že Vlk nemá kolem sebe muslimy! Chimaevův tým reaguje

Khabib Nurmagomedov Madadi Chimaev

V souvislosti s turnajem UFC 279 se samozřejmě nejvíce řešil Khamzat Chimaev, který vyvolal hned několik zbytečných sporů a pak hlavně nesplnil váhový limit, kvůli čemuž se musel předělávat celý vrchol hlavní karty, což už jsme hodně dlouho neviděli, pokud vůbec někdy. Na téma se vyjádřila celá řada osobností včetně bývalého šampiona lehké váhy a neporaženého borce Khabiba Nurmagomedova, který se nechal slyšet, že je velká chyba, že kolem sebe Chimaev nemá muslimy, protože jinak by bylo vše v pořádku. Vlkův tým nyní hodně trefně odpověděl a nabídl zajímavou reakci.

VIDEO: Máme ho! Podívejte se, jak ladně Vémola skočil Kinclovi do klece

“Pokud jsi muslim, tak bys měl mít kolem sebe dobré a podobně smýšlející lidi. Muslim by mu řekl, co má a nemá dělat. Samozřejmě jsem sledoval jeho vážení a problémy s limitem. Soustředil jsem se při tom na něj, ale také na celý jeho tým. Díky tomu jsem zjistil, že tam s ním není žádný muslim, což je hodně velká chyba. Pokud je totiž někdo muslim, tak kolem sebe musí mít silné a dobré lidi. Ti by mu jasně řekli, jak se chovat a co dělat a nedělat,” nechal se slyšet Khabib Nurmagomedov, který tak nabídl hodně svérázný názor na celou situaci.

Reakce na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat. Drahý Khabibe, můj muslimský bratře. Nejprve bych chtěl říct, že si tě nesmírně vážím jako sportovce a za všechny tvé úspěchy v našem milovaném sportu MMA. Jsem také velmi hrdý na to, jak reprezentuješ naše náboženství, víru a Boha ve všech svých rozhovorech a vystoupeních.




 

Chtěl bych však vyjádřit svůj názor na tvou reakci, že Khamzat neměl kolem sebe muslimský tým a to měl být důvod, proč vlastně nesplnil váhu. V této části s tebou musím nesouhlasit. Khamzat měl kolem sebe od prvního dne muslimské přátele a týmové kolegy, jako jsem například já. Pohybují se však kolem něj také lidé z mnoha jiných náboženství a prostředí. Jsou to lidé, kteří s ním byli od začátku, dávali mu lásku, sdíleli krev, pot a radost a udělali vše pro to, aby se dostal tam, kde je teď.

Být muslimem neznamená, že jsme dokonalí a bezchybní, věř mi, v životě jsem udělal mnoho chyb, jak mnozí lidé vědí. Se vší úctou k tobě, ty jsi dělal chyby také. Takže se zmínkou o tom, že mít muslimský tým vás učiní dokonalými, musím nesouhlasit. Je to totiž o tom mít kolem sebe tým, který se o vás stará v dobrých i zlých časech, bez ohledu na to, jakou mají víru nebo náboženství. To je mnohem důležitější. A to je něco, co Khamzat má.

Existuje několik problémů, kvůli kterým Khamzatovi nevyšla váha, ale tyto důvody zůstávají v týmu. Je však stále mladý a ze svých chyb se poučí. Pokud se tak velký šampion, jako jsi ty, poučil ze svých chyb, když jsi nesplnil váhu, nepochybuji, že náš bratr Khamzat to udělá také,” reagoval Khamzatův kamarád a týmový kolega Reza Madadi, který tak nabídl uctivou, ale zároveň trefnou reakci.




 

Orel totiž celou věc podal tak, jak kdyby byl muslimský tým zárukou dokonalosti, přitom sám často bojoval s váhou a nebo kompletně vybočil z role, když po výhře nad Conorem McGregorem skočil do irského rohu, čímž začal divokou vřavu.






1 komentář na “Khabib kritizoval, že Vlk nemá kolem sebe muslimy! Chimaevův tým reaguje”

  1. Pingback: Sherdog propálil další zápas šampiona Jiřího Procházky? Jak to je?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *