Khabib 2.0? Islam Makhachev přiznal, že je tlačen do toho, aby skončil

Islam Makhachev

Všichni tak nějak čekali, že po výhře nad Gaethjem, díky které vylepšil skóre na 29-0, bude Khabib Nurmagomedov cílil na zaokrouhlení a třicátou MMA výhru. Opak byl však pravdou. Orel totiž hned po zápase oznámil, že ukončuje kariéru, protože se tak domluvil se svou matkou, která ho o to požádala. Na jeho místo tedy časem nastoupil kamarád a týmový kolega Islam Makhachev, který je však nyní pod podobným tlakem.

Vémola reaguje na řešené video s kolemjdoucí a vysvětluje, proč je to nesmyslná kauza

„Moje matka zápasy nesleduje. Nejde jen o mé zápasy, ale o zápasy obecně. Prostě není fanoušek tohoto sportu. Nemá ráda, když se lidé mezi sebou bijí a ubližují si. Když jsem se tedy vrátil s titulem domů, tak na mě uhodila a řekla, že jsem šampion a měl bych tedy skončit. Zdůrazňovala, že Khabib svou matku poslechl, tak bych to měl udělat i já. Naléhala na mě, kdy jí začnu poslouchat. Já jsem se jí však snažil vysvětlit, že Khabib svůj titul několikrát obhájil a že já musím udělat to samé. Matka je proti tomu, ale můj otec je pravý opak. Ten sleduje doslova všechny zápasy,“ přiznal Islam Makhachev, že je pod tlakem své matky, která by si přála, aby ukončil kariéru a dál v zápasení nepokračoval.

Uvidíme tedy, jak dlouho Islam dokáže vzdorovat. Aktuálně se totiž mluví o možné odvetě s Volkanovskim, který by se prý s Islamem klidně utkal v Abu Dhabí, aby měl nyní Makhachev výhodu domácího prostředí. Uvidíme tedy, jak se situace vyvine. Sám Islam totiž naznačoval, že by se mohl výhledově přesunout do vyšší váhové kategorie, což je například něco, co Khabib nikdy neudělal a co je mu hodně vyčítán.
  

„Řeknu to asi takhle, možný přestup do vyšší váhové kategorie je u mě rozhodně relevantní téma. Rád bojuju a rád přijímám výzvy. Chci se měřit s těmi nejlepšími a ideálně těmi, kteří působí tak, že jsou silnější než já. Mám navíc rád velké zápasy, takže je určitě možnost, že bych se do budoucna utkal se šampionem welteru. To je zápas, o který bych měl velký zájem. V roce 2023 je však můj plán jasný. Divize totiž nabízí celou řadu možných vyzyvatelů, kterým se budu muset věnovat,“ prozradil Makhachev, že přestup do welteru v hlavě má, ale že na něj v roce 2023 nejspíš nedojde.

Ve stejném rozhovoru pak Islam avizoval, že se rozhodně nechystá jen tak skončit, tak uvidíme, co mu na to řekne matka, „Rozhodně nijak nevyhlížím konec kariéry. Budu bojovat tak dlouho, dokud v sobě budu cítit oheň a chuť. Pokud se něco změní a už mě to nebude naplňovat a nepůjde mi to, tak skončím. Do té doby však budu dál makat a dřít. S každou další přípravou jsem lepší a lepší a takhle to budu držet až do samého konce.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *