Karlos Vémola stručně reaguje na obrovskou výzvu Jokera Iliče

Karlos Vémola Ilič OKTAGON

Karlos Vémola si při svém návratu k boji dal jasný plán. Chtěl porazit Marpa, v Německu se úspěšně vrátit k MMA a na Štvanici pak bojovat o titul šampiona polo-těžké váhy. První dva body na přelomu května a června splnil a nyní ho skutečně čeká titulová bitva, která je ze strany fanoušků přijímána hodně kriticky. Původně se totiž počítalo s tím, že bude soupeřem Xavier, který si titulovou šanci jasně vybojoval, ale ten si bohužel vyžádal více času, takže se ozval Aleksandar Ilič, který má za sebou zajímavou kariéru, ale fanoušci mu “vyčítají”, že je postojář a donedávna střední váha, takže je to pro Vémolu typologicky úplně ideální soupeř. Sám Terminátor však soupeře bere jako výzvu.

Problém pro “šílenost” Clash of the Stars?! Grznár dostal od IAF stopku

“Štvanice se blíží a přede mnou stojí další obrovská výzva: získat titul v polotěžké váze a hlavně splnit mojí ženě Lele Ceterové slib, že než se vezmeme, tak budu šampion!  Osss,” vzkázal Karlos Vémola na svém IG profilu.

OKTAGON představuje titulový duel Vémola vs Ilič

´V OKTAGONu je jenom jeden král a teď to ví i v Německu,´ říká legenda, které hrozil konec kariéry a přes rok nezápasila. Vémola se vrátil ve stylu na vrchol MMA scény. Na Undergroundu vyhrál nad Marpem, 14 dní nato se velkolepě vrátil do klece ve Frankfurtu a zvítězil nad majitelem černého pásu v BJJ Pasternakem, kterého uškrtil hned v 1. kole. Bývalý champ střední váhy a neskutečný dříč, který je v neustálém tréninkovém tempu, má po ročním půstu hlad a na Štvanici chce sežrat dalšího soupeře a nad hlavu zvednout pás šampiona. Jak sám říká: ´Je jedno, koho mi předhodí, pás bude můj!´
 

Přichází obávaný JOKER! Obávaný miláček publika “Joker“ Ilić má ze 13 vítězství 11 ukončení před limitem a z toho hned 7 v prvním kole, kde poslal nekompromisně k zemi již řadu ostřílených borců. Poslední 4 souboje odzápasil v KSW, z nichž si odnesl 2 KO vítězství. „Joker“ umí udělat show! Předvádí velmi atraktivní souboje, které diváci milují, a je přesně tím typem bojovníka, jehož zápasy včetně skvělých staredownů chtějí všichni vidět. Více než rok strávil v přípravě na polotěžkou váhu a je konečně připraven. ´Chcete-li vyhrát jakoukoli bitvu, musíte bojovat tak, jako byste již byli mrtví. Já nevěřím vůbec v nic. Jsem tu jen kvůli násilí,´ říká morbidně nastavený „Joker“, který na Štvanici dostává životní příležitost porazit lva a získat pás šampiona,” potvrdila organizace OKTAGON MMA, že nás na turnaji OKTAGON 34 skutečně čeká titulový duel Vémola vs Ilič.
 

Kdo je Aleksandar Ilič?

Podíváme se, kdo je vlastně Aleksandar Ilič přezdívaný Joker? V letech 2013 a 2014 zvítězil na dvou srbských amatérských šampionátech. Ilič má výbor postoj a jeho největší zbraní jsou jeho rychlé kopy. Díky své výšce 190 cm a dlouhému rozpětí paží dělal svým soupeřům ve střední váze vždy problémy. Iličův největší problém je, že pokud mu vyjde několik kopů za sebou, tak se cítí velmi sebejistý a nepřipouští si, že by jej soupeř mohl vzít zem. To se mu také vymstilo se zkušenějšími soupeři.   

V roce 2015 se představil ve svém druhém profesionálním zápase na turnaji Fight of Gladiators 4: Slovakia vs. Serbia, který se konal v Nitře. Zde porazil domácího zápasníka Františka Bobana. Poté vystřídal několik různých organizací, ale nejvíce se pohyboval v těch srbských. V roce 2019 přišel zlom v jeho kariéře. Začal trénovat ve vyhlášeném německém UFD gymu a podepsal smlouvu s největší evropskou organizací KSW. 

23. května 2019 debutoval na galavečeru KSW 47 v souboji s olympijským medailistou v řecko-římském zápase Damianem Janikowskim. Začátek duelu srbskému zápasníkovi vůbec nevyšel a po dvou kolech jasně prohrával. Ovšem na začátku třetího kola vystřihl Ilič nádherný a čistý Question Mark Kick, kterým Janikovského okamžitě ukončil. Tím si samozřejmě vysloužil bonus za Knockout večera. Skvělou premiéru pak vystřídaly horší výkony proti zkušenějším soupeřům.

Ve svém druhém souboji v KSW se střetl s tehdy neporaženým Cezarym Kesikem. Zkušený Polák našel na Iliče recept hned od začátku a souboj se snažil brát na zem, což se mu dařilo. Ve druhém kole pak Srba ukončil na submisi. Po této porážce na Iliče čekal bývalý šampion střední váhy KSW Michal Materla. Úvod zápasu patřil srbskému zápasníkovi, který tradičně hrozil svými nebezpečnými kopy a Materla musel zkracovat vzdálenost. Na začátku druhého kola však Ilič při pokusu o high kick podklouzl a spadl. Toho Materla využil a postupně na zemi rozjel tvrdý ground and pound a Iliče ukončil.

Po dvou porážkách si srbský zápasník připsal vítězství nad Adrianem Dudkem, který se představil i v České republice. Na turnaji MMASters League se blýskl ukončením za pouhých 7 vteřin! Bohužel to odnesl Daniel Brunclík. V červenci 2021 na svém Instagramu Ilič oznámil, že se s KSW nedohodl na nové smlouvě a v organizaci končí. Tento rok se tak připravoval na sezónu polo-těžkých vah PFL, ale angažmá v americké organizaci mu nakonec nevyšlo.
 7 komentářů na “Karlos Vémola stručně reaguje na obrovskou výzvu Jokera Iliče”

  1. vam uz to tiez pekne jebe. Len preto, ze to Vemola pomenuje obrovskou vyzvou, tak to preberate aj vy. Co je na tom obrovske, ked si berie do 93ky chlapika, ktory bojuje bezne v 84ke? a okrem toho nema ani zdaleka take uspechy ako Kincl, ktory je champ v 84ke. Trosku sudnosti by nezaskodilo. Cely Vemola je fraska, Novotny sa ide z neho posrat a len preto, ze si Karlosko zmysli, ze chce titul, tak on ide a ide tma, kde je schodna cesta. Ked bol v 93ke Pesta, tak ho tam ani nenapadlo ist, radsej si vyberal Babu jagu a Datelinku, ale ked je v 84ke Kincl, tak zase ide o vahu hore, lebo tam nikto dobry nie je. Obycajna karikatura a by ste obycajny sasovia, namiesto konstruktivnej kritiky mu aj vy v mmashorties fajcite vtaka.

  2. Pingback: Bojovník se v oktagonu pustil do Cormiera, ale nakonec se omlouval

  3. Pingback: Jaký je plán? Šampion Jiří Procházka je týden po zisku titulu zpět v gymu

  4. Pingback: Daniel Cormier ukazuje na nejlepšího bojovníka na světě | MMA Shorties

  5. Pingback: Petr Yan se dostal do přestřelky s Henrym Cejudem | MMA Shorties

  6. Pingback: Sean O’Malley má teorii, proč vlastně Khabib ukončil kariéru

  7. Pingback: Adesanya reaguje na možný MMA souboj se svým katem Pereirou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *