Karlos Vémola reaguje na nepříjemné zranění Jiřího Procházky

Vémola Procházka

Jestli má někdo na domácí scéně bohaté zkušenosti se zraněními a komplikacemi, tak je to rozhodně Karlos Vémola, který s nadsázkou rád zmiňuje, že je Terminátor, takže čas od času jen potřebuje vyměnit součástky a jede se dál. Na konci minulého roku to s ním však vypadalo hodně špatně a dokonce se zmiňoval možný konec kariéry. Na ten však nakonec nedošlo a Vémola naopak zažívá jedno z nejlepších období kariéry, což je skvělý příslib i pro Jiřího Procházku.

Jan Blachowicz, který vše věděl až poslední, posílá Procházkovi vzkaz

“Upřímně mě to strašně mrzí. Z vlastní zkušenosti vím, že pro zápasníka nemůže být nic horšího, jak o titul přijít. Ale zároveň vím, že někdo s tak tvrdou vůlí s tak tvrdou hlavou, s takovou cílevědomostí jako Jirka, si pro titul brzy dojde zpátky. Některý z těch frajerů bude mít pás jenom na chvíli půjčenej. Je to taková malá útěcha pro Jirku, ale je to velká nevýhoda pro budoucího šampiona: Celej svět nad tím titulem bude držet otazník. Všichni budou říkat: Má ho jenom proto, že Jirka je zraněnej. Jak by to bylo, kdyby byl Jirka v pořádku… Podle mě to teď bude jen souboj o prozatímního šampiona. A celej svět bude v očekávání, v jaké formě se Jirka po zranění vrátí. Všichni se máme na co těšit, až k tomu dojde. Přeju mu, aby to bylo co nejdřív,” reagoval Vémola pro iSport.cz.

Právě s ohledem na to, že bude minimálně na půl roku ze hry, se Jiří Procházka po domluvě s týmem a vedením UFC rozhodl, že titul uvolní tak, aby o něj mohli bojovat další borci a zbytečně se tak neblokovala divize. Má však přislíbeno, že až bude v pořádku, tak dostane šanci o titul znovu bojovat a vzít si ho zpět.
   

Dana White popisuje nepříjemné zranění

“Je to nejhorší zranění ramene, jaké lékaři v historii UFC viděli,” řekl White pro Yahoo Sports. “Je to opravdu vážné. Jeho rameno je špatné, kurevsky špatné. Čeká ho vážná operace, která si vyžádá rozsáhlou rehabilitaci. Včera večer jsme se s Jiřím setkali a poslouchejte, ten chlap má prostě úroveň, jakou vidíte jen málokdy. Je to doslova válečník, ale samozřejmě byl tím vším zdrcený. To on sám však začal mluvit o vzdání se titulu. Bude dlouho mimo hru, takže by na to nakonec asi stejně došlo, ale než jsme to my vůbec stačili navrhnout, tak Jiří učinil rozhodnutí. On s tím před nás přišel a řekl, že z úcty k ostatním bojovníkům nechce zdržovat divizi. Řeknu vám, že ten kluk je borec, když takhle zareagoval,” chválil Dana White Jiřího Procházku, který byl měl být minimálně půl roku mimo hru, ale mluví se i až o roční pauze.

“Však víte, jak to s rameny je,” vyjádřil se k situaci i manažer Tim Simpson. “Vyskočilo mu a čekalo se, jestli se vrátí zpátky. U ramene však člověk neví, jak moc je to vážné, dokud se na to opravdu nepodívá a nevyšetří se to.”

Místo Procházky a Teixeiry tak budou nově o uvolněný titul bojovat Blachowicz a Ankalaev, kteří byli původně “jen” hlavní před-zápas celé karty.
   

Jiří Procházka a jeho odhodlané vyjádření

“S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polo-těžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polo-těžkou divizi a titul aktuálně uvolním.

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!” vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Philipe Lins

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *