Kaik Brito má velkou naději? UFC prezident White je zatím nesmírně štědrý

Brito UFC White

Na konci minulého roku jsme byli svědky velkého střídání stráží. Dlouholetý šampion David Kozma totiž nestačil na šikovného Brazilce Kaika Brita, který předvedl dominantní výkon a nakonec se stal teprve druhým šampionem OKTAGON welterweight divize. Následně měl být součástí milionového projektu Tipsport Gamechanger, ale účast si nakonec rozmyslel a dobře věděl proč. Dostal totiž nabídku do Dana White´s Contender Series, kde bude přímo před zraky UFC prezidenta a jeho matchmakerů bojovat o kontrakt s ligou mistrů. Navíc má velkou naději na úspěch, protože Dana je zatím extrémně štědrý.

A sakra! Hvězdný Logan Paul doslova hodí vidle do OKTAGON plánů?

Včera v noci totiž proběhl první turnaj nové série, který nabídl celkem 5 zápasů. Kolik se rozdalo smluv? Krásných 5, tedy každý vítěz se dostal do UFC. „Musel jsem mu to dát už jen z respektu k němu,“ vysvětlil Dana White, proč například dostal smlouvu César Almeida, kterému je už 35 let, takže před sebou moc dlouhou kariéru nemá. Na Whitea však udělal dojem a navíc má prý bohaté zkušenosti z kickboxu, ve kterém se několikrát potkal s Pereirou. Podobně to bylo u těžkotonážního Machada. Souboj těžkých vah sice nebyl tak atraktivní, ale White ocenil, jakého soupeře Ciao porazil, „Porazil borce, který měl na kontě 11 výher v řadě. Prohrál jen svůj úplně první zápas (s Cvernou) a poté byl neomylný.“

Opakuje se tak situace z předchozího roku, kdy byl Dana White hodně štědrý a UFC smlouvami rozhodně nešetřil. Doufejme tedy, že mu to vydrží až do 22.8., kdy jde do akce Kaik Brito, kterého nečeká nic snadného. Jeho soupeřem je totiž Oban Elliott, který má celkovou bilanci 8-2. Oban celou svou kariéru strávil ve známé organizaci Cage Warriors, kde zaznamenal hned 5 výher před limitem. Sám Elliott byl však hned dvakrát sám ukončen via TKO, což je možná pro Kaika dobrá zpráva, protože dobře víme, jak rychlý a tvrdý Brito je. Kozma, Bryczek, Kalašnik, Boráros a další by o tom mohli vyprávět své.

Uvidíme tedy, jak se Kaikovi bude dařit. UFC je jeho velkým snem, tak doufejme, že se mu na konci srpna splní.

Promotér Ondřej Novotný o Britovu odchodu

„Brito v tuto chvíli podepsal Dana White´s Contender Series. Brito je v tomto ohledu výjimka, kterou jsem tam nechal, protože on je prostě jako malé dítě. I jeho manažeři ho přesvědčovali, ale když jsme podepisovali smlouvu, tak vždycky říkal, že na vše sere, ale že tam chce nechat Contender a UFC. Já jsem mu říkal, že to tam nechám v moment, kdy nebude šampion. On že ne, že i když bude šampion, tak tam chce.

Vysvětloval jsem mu, že bude mít lepší peníze jako šampion, než když půjde do UFC a ještě přes Contender, kde dostane 5 000 dolarů. Stále přemlouval, ale takovým tím sympatickým stylem. Nakonec mu řekneš, že jo, když je to všechno, na čem mu v hlavě stojí svět. Takže jsme to tak udělali. Brito nyní bude mít svůj výstřel. Vlastně mu přeji, aby mu to vyšlo, protože to tak má postavené a je fajn, když se plní klukovské sny. Jestli je to jeho sen, tak ať se mu splní,“ vysvětlil promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání, že Brito, i jako šampion, měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou nyní využil, aby se pokusil probojovat do ligy mistrů, které má jistě hodně co nabídnout.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *