Juráček reaguje na tvrdou prohru s Lohorém a hodnotí ukončení ze strany rozhodčího

Matúš Juráček

Součástí posledního OKTAGON turnaje roku 2022 byl i duel Juráček vs Lohoré, ve kterém nebyla ve hře jen výhra, ale i případná účast v projektu Tipsport Gamechanger. Žádné velké taktizování jsme však nedostali. Oba borci se do sebe totiž pustili a během dvou kol jsme dostali poměrně vyrovnanou podívanou. Nakonec však rozhodlo třetí kolo, ve kterém Lohoré tvrdě trefil. Juráček šel otřesený k zemi, ale okamžitě se snažil vstávat, v čemž ho však zastavila další salva úderů, která znamenala tvrdý konec.

Promotér Novotný popisuje, jak je to s Gáborem Borárosem těžké

„Byl jsem mimo, trefil to dobře a jak mě dodělával a já byl na zemi, tak jsem na chvíli ztratil vědomí. Pavel Touš to ukončil dobře, já jsem ještě hrozně chtěl bojovat, ale už byl konec a v tom módu, v jakém jsem byl, mi to museli ještě chvíli vysvětlovat.

Překvapilo mě, že byly tvrdé i údery, od kterých jsem to nečekal. Měl fakt ránu, ale tlak mě nepřekvapil, to jsem čekal a myslím, že jsem si to dokázal ohlídat. Zápas rozhodla moje chyba, dělal jsem dokola stejnou věc, která fungovala, ale soupeř si jí všiml a využil toho.  

Nic bych neměnil, všechno se děje z nějakého důvodu a já udělal přípravu nejlépe, jak umím. Byl jsem v top formě, ukázal zlepšení a díky Alexovi a tomuhle zápasu budu ještě lepší,“ reagoval Juráček pro Ruik.

S ohledem na tvrdé ukončení je jasní, že teď Matúše čeká menší pauza, která by se však neměla nic extra protáhnout, „Zdravotně jsem na tom dobře, lehký otřes mozku a noha nakopaná, ale naštěstí jsem na to byl připraven. Týden dám rehabilitační cvičení a další týden hurá do práce. Teď v lednu budu bez sparingu, pak začnu i spárovat a myslím si, že od března jsem ready do dalšího boje. Letos chci stihnout co nejvíce zápasů.“
  

Lohoré a jeho reakce na výhru 

„Cítím se skvěle. Zaprvé bych chtěl poděkovat všem, kteří přišli. Miluju vás. Moc vám děkuju za všechnu tu podporu. Moc děkuji. Bez vás bych tu rozhodně nebyl,“ radoval se Alex Lohoré v po-zápasovém rozhovoru.

Až do zmíněného ukončení, které najdete níže, byl duel opravdu hodně vyrovnaný a jen těžko se dalo předpovídat, kdo by případně vyhrál na body. Lohoré však evidentně cítil, že je na bodech pozadu a že potřebuje ukončení, „Trenér mi v pauze před třetím kolem říkal, že je to sakra vyrovnané, takže je třeba dát do posledního kola všechno. Musel jsem ho ukončit a to se mi také povedlo. Bavili jsme se o tom, že bych měl zdvojovat přední a zkoušet jít přes jeho ruku. Měl jsem však problém s prostorem, což jsem vyřešil tím, že jsem šel k němu prostě blíž. Nakonec to tam dopadlo. Nechtěl jsem to pak v té finální sekvenci uspěchat, takže jsem si dal na čas, abych přesně trefil bradu.“

„Máme tady šéfa, takže bych se chtěl rovnou zeptat, jestli jsem v pyramidě?“ pídil se Lohoré po souboji, zda je součástí projektu Tipsport Gamechanger, o který měl tak velký zájem. Ondřej Novotný pak pohotově potvrdil, že si Alex opravdu vysloužil místo v pyramidě, takže je již desátým oficiálně potvrzeným jménem.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Pavel Bartoš | MMA Shorties™ (@mma_shorties)

 

Úvodní foto via OKTAGON MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *