Jon Jones varuje soupeře a vysvětluje, k čemu ho předurčil sám Bůh

Jon Jones

Jon Jones je typickým příkladem sportovce, který dostal neuvěřitelný talent, na což však také dost hřešil. Je jasné, že je Bones jedním z nejlepších bojovník všech dob, přitom sám přiznal, že před mnoha zápasy ani pořádně netrénoval a nebo si užíval alkoholu a drog. I přesto však byl nezastavitelnou silou, se kterou se mohl měřit jen málokdo, ale nikdo jí zatím nedokázal zastavit. Sám Jones pro to má vlastní prozaické vysvětlení.

Takže nakonec nic? Baba Jaga Vašek Mikulášek má bohužel smůlu?

„Z celého svého srdce upřímně a absolutně věřím, že jsem byl samotným Bohem vybrán, abych byl navždy neporaženým bojovníkem. Opravdu tomu věřím celou svou duší a každým kouskem svého těla. Pokud nade mnou chcete uspět, tak se musíme připravit na to, že je třeba porazit mě, ale i Boha, kterému sloužím. Já zkrátka nevěřím tomu, že jsem byl stvořen tak, abych byl poražen. Možná mám na svém kontě těsné zápasy, ale upřímně nevěřím tomu, že je jakkoliv možné mě porazit,“ věří Jon Jones, že je vyvoleným bojovníkem.

Při čtení výše zmíněných řádků se jistě mnohým vybaví pasáž z filmu Neporazitelný 3, ve které hlavní protagonista Boyka mluví o svém osudu, „Bůh mi dal jeden dar. Jen jeden. Jsem nejkomplexnější bojovník na světě.“

Zdá se však, že doposud byl Jones skutečně předurčen k tomu, aby neprohrál. Obzvlášť v posledních zápasech, kdy měl sakra blízko prohře, se k němu evidentně přiklonila nějaká vyšší síla. Nicméně jednu prohru Jones ve statistice má. Na konci roku 2009 totiž v podstatě vyhraném souboji s Hamillem použil zakázaný 12 na 6 loket, za což byl diskvalifikován. Prakticky tedy sice neprohrál, ale i přesto mu jedno červené políčko ve statistice svítí. Dana White se dokonce jednu dobu snažil výsledek zvrátit na NC, protože Jones souboj jasně vyhrával a duel byl navíc zastavený na základě toho, že Hamill nereagoval na dotaz rozhodčího, což však nebylo způsobeno tím, že by byl tak otřesený, ale že je hluchý. Komise však na podobné rozpory nebrala ohled a na výsledku nakonec nic nezměnila.
   

Kdo je podle Jonese GOAT, tedy nejlepší bojovník všech dob?

„Jsem si dobře vědom toho, kdo jsem a jak mě vlastně celá komunita nejen kolem bojových sportů vnímá. Reflektuji dobrou i špatnou odezvu. Také si moc dobře uvědomuji, jak si stojím v diskuzích ohledně toho, kdo je GOAT. Já si však myslím, že co se týče výkonů v oktagonu, tak vlastně žádná debata ani není na místě, protože je zbytečná. Ale jasně, říct, že je někdo nejlepší, je silné tvrzení. Lidé navíc berou v potaz i osobní věci, jako je spolehlivost a minulost, kde mě asi nepovažují za extra dobrého člověka. Pokud však bereme v potaz jen výkony přímo v oktagonu, tak prostě není o čem mluvit a co řešit,“ myslí si Jon Jones, že pokud bychom brali v potaz jen čistě výkony a sportovní kariéru, tak je jasným GOATem právě on.

Mnozí však poukazují na to, že Jones jako člověk není žádný svatoušek, což by se ještě dalo přejít, ale že byl navíc usvědčen z užívání zakázaných látek, které se navíc v jeho těle objevily opakovaně, což by ho prý mělo automaticky z jakékoliv debaty vyřadit. Mnozí však oponují, že ani případné podpůrné látky nemohou například za to, že si celý zápas s Cormierem chystá chladnokrevný kop na hlavu, kterým pak vlastně vše ukončí, tedy že zakázané látky nemají vliv na jeho pověstnou kreativitu a vysoké zápasnické IQ.
  

Jak na otázku, kdo je GOAT? reagovala umělá inteligence?

„MMA GOAT, neboli nejlepší ze všech, je termín používaný pro označení nejlepšího bojovníka v historii tohoto sportu. V historii MMA bylo mnoho skvělých bojovníků a titul GOAT je často předmětem vášnivých debat mezi fanoušky i odborníky. Mezi nejčastěji zmiňované kandidáty na titul MMA GOAT patří Anderson Silva, Georges St-Pierre, Jon Jones, Khabib Nurmagomedov a Fedor Emelianenko.

Anderson Silva je bývalý šampion UFC ve střední váze, který drží rekord v nejdelší sérii vítězství v historii organizace. Je známý svými obratnými údery a dynamickým pohybem a je držitelem vítězství nad mnoha největšími jmény tohoto sportu.

Georges St-Pierre je bývalý šampion UFC ve welterové a střední váze, který je všeobecně považován za jednoho z nejlepších bojovníků všech dob. Je známý pro svůj dobře propracovaný soubor dovedností, který zahrnuje vynikající zápas, údery a submise. Do důchodu odešel s bilancí 26-2 a mnozí ho považují za nejlepšího zápasníka welterové váhy všech dob.
 

Jon Jones je bývalý šampion UFC v polo-těžké váze, který je všeobecně považován za jednoho z nejdominantnějších bojovníků v historii tohoto sportu. Je známý pro svůj neuvěřitelný atletický talent a schopnost ukončovat zápasy pomocí široké škály technik. Mimo klec si prošel několika kontroverzemi, ale mnozí ho považují za nejlepšího zápasníka polo-těžké váhy všech dob.

Khabib Nurmagomedov je bývalý šampion UFC v lehké váze, který je známý svými dominantními zápasnickými a grapplingovými dovednostmi. Má neporazitelnou bilanci 29-0 a porazil mnoho nejlepších soupeřů v divizi. Mnozí ho považují za jednoho z nejlepších bojovníků na světě.

Fedor Emelianenko je ruský bojovník, který je mnohými považován za nejlepšího boxera těžké váhy všech dob. Má působivou bilanci 40-6 a je známý svými silnými schopnostmi v oblasti grapplingu a postoje. Během své kariéry se utkal v různých organizacích a porazil mnoho nejlepších bojovníků tohoto sportu.
 

Kromě těchto bojovníků existuje mnoho dalších velikánů, kteří jsou často uváděni jako potenciální kandidáti na titul MMA GOAT. Patří mezi ně například Ronda Rousey, Demetrious Johnson a BJ Penn.

V konečném důsledku je titul MMA GOAT subjektivní a záleží na tom, koho se zeptáte. Někdo může upřednostňovat bojovníky s nejdominantnějšími rekordy, zatímco jiní mohou oceňovat dovednosti a techniku konkrétního bojovníka. Jisté však je, že v historii MMA bylo mnoho skvělých bojovníků a debata o titulu GOAT bude pravděpodobně pokračovat ještě dlouhá léta,“ reagovala umělá inteligence, která nám tedy nenabídla jasnou odpověď, což rozumně vysvětlila, ale opravdu skvěle nadefinovala, koho lze za MMA GOATa považovat a proč.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *