Jon Jones reaguje na možný souboj s Adesanyou a porovnává kariéry

Jones Adesanya

Není to zase až tak dávno, co se mluvilo o možném souboji Jones vs Adesanya. Mezi oběma borci to totiž poměrně vřelo a Israel se navíc tou dobou chystal na souboj se šampionem Blachowiczem. V případě výhry by se pak teoreticky nabízel souboj s Jonesem, ve kterém by měl Izzy šanci stát se trojnásobným šampionem. Adesanya však klopýtl hned v první fázi, protože na polského chasníka nevyzrál a nakonec se tedy vrátil do střední váhy, kterou v posledním zápase díky výhře nad rivalem znovu ovládl. Je však šance, že bychom souboj s Jonesem viděli?

Gangster Veselý dál rýpe do Růžičky a představuje svůj odvážný plán

„Ne,“ odpověděl Jones nedávno televizi Fox Sports Australia na otázku, zda by se s Adesanyou utkal. „Mám pocit, že můj odkaz a moje kariéra už ho minula. Kdyby to byla ‚soutěž v počtu sledujících Instagramu‘, pak ano, byli bychom na dostřel. Ale co se týče naší práce, není to žádná soutěž a není důvod, abych se s ním srovnával.

On dokázal skvělé věci a lidé říkají: „Na nebi je spousta místa pro mnoho hvězd.“ To je pravda. A on bezpochyby hvězdou je. Ale mám pocit, že naše kariéry jsou opravdu nesrovnatelné. Takže to není zápas, který bych potřeboval, to ne.“

Souboj nyní ani nedává smysl, protože Adesanya se chopil trůnu ve střední váze, zatímco Jones kraluje těžké váze. Mezi oběma borci je tak hodně velký váhový rozdíl.

Přeci jen však existuje šance, že by se hvězdy potkaly, protože Jones je aktuálně na turné po Austrálii a Novém Zélandu, kde Adesanya dlouhé roky společně s rodinou žije.

„Silně pochybuji, že bych na Izzyho narazil,“ řekl Jones. „Bylo by to legrační, kdyby ano, ale jsem si jistý, že na Novém Zélandu je dost místa pro nás oba velké šampiony, abychom se měli dobře a dělali skvělé obchody. Když ho uvidím, tak ho uvidím. Když ne, tak ne.“
  

Spíš než na Jones vs Adesanya to vypadá na konec kariéry

„Cítím, že zápas se Stipem mi asi bude bohatě stačit,“ řekl Jones pro Fox Sports Australia. „Opravdu nemám pocit, že bych po vítězství nad Stipem Miocicem musel něco dalšího dokazovat. Jsem ve hře už dlouho a v podstatě už jsem starý bojovník.

Mám nějaká drobná zranění a chci být opravdu nablízku – chci být nablízku své rodině, chci být nablízku svým dětem, chci si moci hrát se svými dětmi a mít dobrou hlavu na ramenou a klouby, které fungují. Takže ano, vidím to tak, že to brzy skončí.

Věřím, že zápas s Francisem Ngannouem by stál za to. Ten by dokázal můj odchod do důchodu pozdržet. Myslím, že zápas s Francisem by přinesl pořádné příjmy a to by mi za to stálo. Francis je bývalý šampion, je zatraceně populární v USA i po celém světě. Přineslo by to spoustu peněz a za to bych byl ochotný se vrátit.“

Bohužel to tedy vypadá tak, že má Jon Jones před sebou jeden, maximálně dva zápasy, což je pro fanoušky a celý MMA svět sakra špatná zpráva. Mnozí totiž doufali, že ho nyní v boji uvidíme relativně pravidelně, ale Bones má evidentně jasno a od případného důchodu ho mohou odradit jen mega zápasy, kterých se však bohužel nenabízí mnoho.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *