Joker Ilič naznačuje, kdy se vrátí do OKTAGONu a v jaké váze

Ilič

Aleksandar Ilič má za sebou souboj s Karlosem Vémolou, který bohužel nedopadl podle jeho představ. Joker sice sliboval, že nabídne velké překvapení, ale nakonec jsme dostali klasickou Vémolici, kterou Karlos zakončil hned v prvním kole dalším těsným škrcením. Následně se potvrdilo, že Iliče čeká velkolepý zápas v RCC, kde bude bojovat s legendou střední váhy Shlemenkem. Stále je však bojovníkem OKTAGONu, se kterým má podepsanou smlouvu na několik zápasů. Kdy tedy můžeme očekávat jeho návrat a v jaké váhové kategorii by se chtěl prosadit?

Diaz a Chimaev stručně reagují na Eminem promo jejich zápasu

“Po souboji se Shlemenkem se vracím do OKTAGONu. Uvidíme, jaká data se budou nabízet. Klidně by se mi líbilo zápasit ve Frankfurtu, který je v říjnu. Stejně tak se mi líbí představa turnaje OKTAGON 38  v Praze na konci roku. Pak bych si mohl na nový rok dát trochu čokolády a všechno to oslavit. Tenhle rok jsem se totiž zatím moc neodvázal. Celé léto se musím držet ve formě, takže bych to viděl na 30.12. a pak se pořádně rozjedu.

Co se týče váhové kategorie. Podívejte se, pokud mě chcete vidět v té nejlepší možné formě, tak je to jasná střední váha. To je moje kategorie. Obecně mi je to však jedno. Klidně si to dám v těžké váze. Tohle opravdu neřeším. Budu bojovat s kýmkoliv. Pokud mě šéfové budou potřebovat třeba na nějaký záskok na poslední chvíli, tak ať mi klidně zavolají. Jsem tady! Chci hlavně zápasit. Jinak mi je to jedno.

Na začátku kariéry se člověk bojí toho, že padne, protože chce mít perfektní bilanci jako Jon Jones nebo Khabib, ale tohle dokáže tak půl procenta bojovníků. Mně je to jedno. Každý může vyhrát a také prohrát. Taková je tahle celá hra. Není to fotbal, kde vás mohou vystřídat nebo kde za vás může vzít práci někdo jiný. Tady jste to na jen vy sami,” rozpovídal se Aleksandar Ilič v rozhovoru s Bryanem Laycem.

Samozřejmě bude hodně záležet na tom, jak dopadne souboj se Schlemenkem, který přijde na řadu na konci srpna, ale sám Joker by se rád představil v Německu a nebo na konci roku na velkolepém turnaji OKTAGON 38. Obě možnosti zní rozhodně zajímavě, ale pravděpodobnější je spíše konec roku, protože Frankfurtská karta už se přeci jen plní.
 

Zástupce RCC o spolupráci s Iličem

Jaká je momentálně smlouva mezi RCC a Aleksandarem Iličem? Jde pouze o jednorázovou záležitost, nebo se představí ve více zápasech?

Dobrý den, tentokrát z České republiky. Ilič má s RCC smlouvu v současné době jen na jeden zápas a to na 26.8. proti Alexanderu Shlemenkovi. Jednání RCC a Iliče začalo před zápasem s Karlosem na Štvanici. Jeho manager i Alexandar souhlasili. Mimo Iliče byli osloveni i někteří bojovníci z ČR, ale odmítli. Já jejich důvody chápu. A prosím neptejte se na jména, nebylo by to korektní, ale jednalo se o kvalitní české bojovníky. Jestli se Ilič představí vícekrát v RCC je otázkou jeho výkonu a dohod, které on teď řeší.

Mluvil jsem i s Ondrou Novotným. Myslím si, že naše poslední spolupráce byla dobrá a určitě se z naší strany snažíme. Ondra se k celé situaci s Iličem postavil velice dobře a myslím, že to může mít i dobrý příběh s pokračováním, třeba? RCC má na zápas s Iličem podepsaný platný kontrakt, to jediné můžu potvrdit.

Proč si organizace RCC vybrala právě Iliče, který minulou sobotu nestačil na Karlose Vémolu v titulovém duelu na turnaji OKTAGON 34?

Jak jsem již řekl, vyjednáváni začala již před tím to turnajem. U Shlemenka měl být soupeř Ismailov, ten se zranil. Ve hře byla různá další jména, ale finální rozhodnutí byl Ilič. RCC bude ve střední divizi v blízké budoucnosti pořádat titulový zápas a možných adeptů je hodně, kvalitních a žebříčkové v první stovce. Shlemenko, Ismailov, Ragozin, Enomoto, ale třeba i Ilič, kdyby přesvědčil svým výkonem. RCC záleží na kvalitě bojovníků.

Co si od souboje Shlemenko vs Ilič organizace RCC slibuje?

Hledali jsme adekvátní náhradu pro Shlemenka. Ilič od roku 2017 bojuje ve střední váze a je to dobrý postojář, byť není aktuálně vysoko v žebříčku, tak zápas to bude divácky velice atraktivní předpokládám. Oba jsou tvrdí postojáři, a to je vždy atraktivní.

Vzhledem k aktuální situaci, která stále ve světě panuje, je možné, že se nějaký zápasník z RCC představí v České republice, nebo je to zatím nereálné?

Je to otázkou jak se organizace v České republice budou stavět k této situaci, u našich zápasníků zájem je, tak uvidíme. Jde o to, jestli se k tomu české organizace postaví například jako UFC a ONE FC, kde není problém, že tam bojují Rusové. Glory a další organizace naopak propouštějí ruské bojovníky. A také v první řadě, jak by zareagovali fanoušci, to je pro promotéry důležité.

O jaké české zápasníky má případně zájem organizace RCC?

Určitě jsou to David Kozma, Leo Brichta, Karlos Vémola a další jména. Po posledním turnaji RFA by byl pro RCC možná zajímavý i Vojta Garba. V kicku určitě Vašek Sivak, Matěj Kozubovský, Milan Páleš, Bernard Plavec a třeba i mladé talenty jako je Sivek a Mané.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *