John Fury vysvětluje, proč jeho syn Tyson Fury podal s Francisem tak špatný výkon

Fury Ngannou

Čím déle člověk bojové sporty sleduje, tím více mu dochází, že jde o nevyzpytatelný svět, který nabízí jedno překvapení za druhým. Od souboje Fury vs Ngannou se čekala jednostranná podívaná a nejspíš i ukončení ze strany Furyho. Francisovi nikdo nedával moc šancí, ale rodák z Kamerunu znovu šokoval svět, když poslal legendárního boxera k zemi a navíc s ním svedl vyrovnaný duel, ve kterém ho dokonce mnozí viděli vyhrát. Proč prý Fury podal tak špatný výkon?


Jiří Procházka usiloval o odvetu s Pereirou! Jak reagovalo vedení UFC? Přijde změna váhy?

Francis Ngannou pravděpodobně bojoval s tou úplně nejhorší verzí Tysona Furyho, jakou jsem kdy ve svém životě viděl, a to jak psychicky, tak i fyzicky. Poslední dny před zápasem jsme spolu trávili dost času. Sledoval jsem ho při sparingu a nestačil jsem se divit.

Bojoval na půl plynu a rychle mu docházel dech, jako by byl právě po velkém flámu. Sám jsem si dělal poznámky, jak fyzicky mezi koly odchází.

    

Možná to bylo tím místem. Mnoho bojovníků na Saúdskou Arábii a tamní klima není zvyklých, že i sám Tyson tomu propadl. Říkám vám, že poslední týden před bojem to nebyl on. Nebyl sám sebou, ale i přesto si nakonec dokázal najít cestu k vítězství.

Kdyby se Tyson nebyl schopen během zápasu zmátořit, byla by to ohromná ostuda pro celé boxerské odvětví. Naštěstí to sice zvládl, ale chyběla tomu hlava i pata.

Utáhl to spíše nějakou silou vůle než taktikou. Místo, aby Francise rozebral svými dovednostmi, které má podstatně vyšší, tak vše sázel na jeden úder. Posílal tam těžké rány a zase ztěžka dýchal. Když jsem to viděl, tušil jsem průšvih.

    

Sám sebe se ptám, o co Tysonovi šlo. To vážně chtěl Francisovi ustřelit hlavu? Víte, bez ohledu na to, že na něj vůbec netrénoval, nejel žádnou taktickou přípravu a možná se na něm podepsalo i to klima, tak to měl po celou dobu přípravy navíc všechno u zadku.

Celé okolí mu říkalo, že Francise porazí i se zavázanýma očima, až tomu on sám uvěřil. Počítal s jasnou výhrou, ale nepočítal s tím, že to jeho protivník bude brát smrtelně vážně,“ cituje topfight Furyho otce.


 

Co k souboji řekl sám Fury?

„Měl jsem problémy s načasováním, což se podepsalo na mém výkonu,“ řekl Fury pro Boxing King Media. „Byl jsem mimo ring téměř rok. Bylo tam tedy cítit trochu rzi, ale bylo to tak, jak to bylo. Zdaleka to nebyl jeden z mých nejlepších výkonů. Nebyl to starý dobrý Tysona Furyho, ale poslouchejte, děláte to, co musíte, abyste se přes to dostali a pokračovali dál.“

Obecně se čekalo, že se Ngannou Furyho v podstatě ani nedotkne, ale opak byl pravdou. Francis dokonce soupeře ve třetím kole posadil na zadek, „Dává tvrdé rány, ale v tom knockdownu ve 3. kole to bylo o tom, že tak trochu trefil zátylek. Kromě toho mě ale moc dalšími údery nedostal.“

   

„Samozřejmě však nechci jeho výkon nijak snižovat, to vůbec ne. Je to dobrý bojovník a dal mi dobrý zápas. Trénoval jsem tvrdě, za což jsem rád, protože kdybych se na to vykašlal, tak by to možná dopadlo úplně jinak. Připravil jsem se velmi dobře a nemám žádné výmluvy ani nic jiného. Některé dny máte dobré dny, některé ne. Nesmíte se tím však nechat zlomit.“

S ohledem na vyrovnaný průběh se mluví o možné odvetě, ale Furyho nyní čeká souboj s Usykem a až poté se uvidí, co bude dál. Ngannou však rozhodně udělal na boxerský svět dojem, takže se zmiňují možné souboje s Joshuou, Wilderem a dalšími elitními borci.


1 komentář na “John Fury vysvětluje, proč jeho syn Tyson Fury podal s Francisem tak špatný výkon”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *