Jiří Procházka vysvětluje, proč mu vůbec nevadí, že zápasí méně

Jiří Procházka

Před vstupem do UFC byl Jiří Procházka v rámci organizace Rizin zvyklý zápasit klidně několikrát za rok. V rámci ligy mistrů však za poslední dva roky nastoupil “jen” do dvou soubojů, což mrzí hlavně jeho fanoušky, kteří by ho samozřejmě chtěli vidět v boji co nejčastěji. Jiří už se společně s trenéry k této věci několikrát vyjadřoval, ale nyní na toto téma před titulovým soubojem znovu přišla řeč. BJP tak vysvětlil, proč mu pauzy nevadí a proč jsou koneckonců prospěšné.

Promotér Ondřej Novotný popisuje, jak mu UFC vystavilo stopku

“Cítím se v nejlepší formě, ve které jsem kdy byl. Jsem připravený. Nejlepší na tom všem je, že jsem zdravý a že si udržuji skvělou náladu. Všechno už je připravené. Teď už mi jen zbývá v souboji dokázat, že jsem nejlepší,” přiblížil Jiří Procházka na setkání s novináři své aktuální rozpoložení.

Jeden z novinářů se také ptal, jak složité pro Procházku bylo to, že musel snížit zápasové tempo, protože mimo UFC zápasil během roku mnohem častěji, “Beru to jako cestu. Krok po kroku. Když jsem byl mladší, tak jsem musel zápasit často, abych vůbec našel vlastní styl a získal zkušenosti. Teď už je to spíš o tom, že brousím detaily. Čas mezi zápasy mi pomáhá se posouvat ve všech ohledech. Budu teď moct všechen ten trénink využít. Pomáhá mi to být lepším borcem.”
 

Fanoušci si samozřejmě stěžují na to, že Jiří doposud v UFC zápasil jen dvakrát, ale okolnosti se tak zkrátka vyvinuly. Nejprve totiž nikdo s Jiřím zápasit nechtěl a po drtivé výhře nad Volkanem to platilo dvojnásob. Po demolici Reyese se pak objevila pozice titulového náhradníka, která znovu vše zdržela, ale která nakonec vedla k titulové šanci.

Navíc je třeba brát v potaz to, že Jiří během pauzy neleží na pláži a neodpočívá, ale že neustále trénuje a zlepšuje se. I proto jsme na něm mezi zápasy s Volkanem a Dominickem viděli takový rozdíl. Stejný rozdíl nejspíš přijde i nyní, což značí jediné. Že se máme sakra na co těšit!
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *