Jiří Procházka vysvětlil, jak to vidí s titulovým zápasem

Jiří Procházka Blachowiz Teixeira Rakic

Jiří Procházka vysvětlil, jak to vidí s titulovým zápasem

Bylo to poměrně nečekané, ale komentátoři v průběhu souboje Reyes vs Procházka oznámili, že dle vyjádření UFC prezidenta Dany Whitea se vítěz bitvy bude moct v dalším zápase utkat s vítězem duelu Blachowicz vs Teixeira, tedy šampionem divize. Jak víme, atraktivní přestřelku nakonec díky krásnému loktu z otočky vyhrál Jiří Procházka, kterého tak nyní evidentně čeká titulová šance. Háček je však v tom, že zmíněný duel Blachowicz vs Teixeira je na plánu až v září, což znamená, že další titulový souboj přijde na řadu někdy v prosinci, ale spíše až v prvním čtvrtletí roku 2022, což by pro Denisu znamenalo dlouhou zápasovou pauzu. Jak tuto situaci vnímá?

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/05/04/wow-daniel-cormier-doslova-velebi-jiriho-prochazku/

“Přemýšlel jsem o tom. Chci se teď soustředit na to, abych zkušenosti z posledního souboje převedl do dalšího tréninku a přípravy. Na to budu potřebovat nějaký čas. Vidím to třeba na půl rok, takže počkám na září na vítěze titulového souboje… Když mi po zápase řekli, že jsem další v řadě, tak jsem byl hodně překvapený, že jak to tak brzy? Chci teď nějaký čas, abych zase svůj styl vylepšil, protože rostu zápas od zápasu. Na přípravu na někoho, jako je Blachowicz nebo Teixeira budu potřebovat čas, abych zase našel nové zbraně a byl nebezpečnější a přesnější. Nemohu totiž opakovat stejné chyby, jako jsem udělal s Reyesem,” vysvětlil Jiří Procházka v rozhovoru s nejznámějším MMA novinářem na světě Arielem Helwanim.

Zkušený Ariel samozřejmě pohotově zjišťoval, zda by si Jiří nechtěl v mezidobí dát zápas třeba s Rakicem, který do něj v poslední době hodně dloube, “Má vize je počkat na zářijový zápas a na to jak dopadne. Pokud po mně UFC a nebo Dana White budou chtít, abych se utkal s Rakicem, tak to udělám. Myslím si však, že si titulový zápas zasloužím. Dominick je skvělý borec a podle mě je lepší, než Aleksandar, ale samozřejmě proti němu nemám nic osobního.”

Procházka 3.0

Vypadá to tedy, že Jiří si delší přípravu na Reyese svým způsobem užil a že díky ní svůj styl skutečně dokázal posunout na novou úroveň, což bylo v souboji s Dominickem jasně vidět. Nyní chce před dalším zápasem udělat to samé, což je hodně děsivé, když vezmeme v potaz, jaké výkony doposud předváděl a že by do dalšího zápasu nastupoval zase o level lepší.

Je však pravda, že Blachowicz i Teixeira představují velkou hrozbu. Oba jsou totiž hodně zkušení a navíc dokáží dominovat na zemi, o čemž se například v souboji s Jankem nedávno přesvědčil i Israel Adesanya. Jiří tak nyní evidentně plánuje zapracovat na chybách a mezerách z posledního zápasu, k čemuž následně připojí další zbraně.

Uvidíme, jak se nakonec vše vyvine, ale zatím to vypadá tak, že Jirkovi nastalá situace vlastně vyhovuje a dává mu dostatek času a prostoru na to, aby do případné titulové bitvy nastupoval v zatím nejlepší formě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *