Jiří Procházka stručně reaguje na bitvu Blachowicz vs Rakic

Jiří Procházka Blachowicz Rakic

V rámci UFC se během jednoho měsíce dočkáme na vrcholu polo-těžké váhy dvou hodně důležitých duelů, které jasně určí, jak se bude divize dále vyvíjet. Už 11.6. nás totiž čeká turnaj UFC 275, kterému vévodí titulový duel Teixeira vs Procházka. Včera pak přišel na řadu souboj Blachowicz vs Rakic, který byl neoficiálním bojem o další titulovou šanci. Bitva to byla hodně vyrovnaná, ale nakonec jí bohužel poznamenalo zranění na straně Rakice, kterému ruplo koleno, takže si výhru připsal bývalý šampion Janek. Ten si hned s Gloverem začal domlouvat odvetu, ale v cestě k ní stojí Jiří Procházka, který je odhodlaný brazilskou legendu porazit a stát se UFC šampionem. Jak Denisa reagoval na proběhnuvší souboj dvou rivalů? Naprosto stručně a věcně.

Milan Ďatelinka reaguje na překvapivou RFA prohru

“Gratuluji Janu Blachowiczovi k výhře a Aleksandaru Rakicovi přeji brzké uzdravení,” vyslal Jiří Procházka skrze svůj Tiwtter jasný a stručný vzkaz. To, že se Glover a Janek domlouvají na odvetě, nechal naprosto bez povšimnutí. Evidentně se totiž soustředí jen na souboj, který má před sebou a nehodlá se ničím jiným rozptylovat.

I proto tým BJP ve složení Procházka, Karaivanov a Hovězák už zítra míří do Vídně a z Vídně do Thajska, kde bude probíhat finální část přípravy. Tým se tak skvěle odstřihne od jakýchkoliv rušivých vlivů a mediální povinnosti omezí jen na úplné minimum. Těch stejně bude dost týden před soubojem, kdy přijdou na řadu rozhovory a nejspíš i velká tisková konference přímo před soubojem.

V tuto chvíli se zdá, že si Janek vysloužil titulovou šanci, ale hodně bude záležet na tom, jak titulový souboj dopadne. Navíc by do vývoje mohl promluvit i Ankalaev, který mý naplánovaný duel se Smithem. Vrchol polo-těžké váhy je obecně v poslední době hodně živý, takže zatím můžeme jen těžko předjímat, jak se situace vyvine. Nejdůležitější je teď datum 11.6. a poté se uvidí.
 

Blachowicz reaguje na výhru a domlouvá si odvetu

“Přesně takový zápas jsem čekal. Pořádně nevím, co se v tom prvním kole stalo, ale poranil mi oko, takže jsem na tu stranu vůbec neviděl. I přesto jsem se však v prvním kole cítil hodně dobře. Ve druhém kole mě pak samozřejmě vzal na zem. To je teď už jedno. On se zranil a já jsem vyhrál. Takhle to prostě je a občas se něco podobného stane.

Já jsem si to celé užil a cítil jsem se moc dobře. Nemůžu se dočkat, až se stejným nastavením půjdu do boje znovu. Samozřejmě doufám, že mi dá UFC další titulovou šanci. Glovere, držím ti palce a doufám, že se brzy znovu potkáme,” reagoval Jan Blachowicz v oktagonu po důležité výhře nad Rakicem.
 

Do souboje hodně promluvily calf kicky, kterých oba borci vyslali celou řadu, ale zdálo se, že Janek je přeci jen brání o něco lépe. Sám jich navíc rozdal celou řadu, což pak mohlo vyústit v Rakicovo zranění, jehož vážnost zatím není jasná, ale na zpomalených záběrech bylo jasně vidět, že v něm něco ošklivě ruplo, “Podobné kopy jsou taková tajná zbraň našeho gymu. Pořád se okopáváme. Aleksandar má dlouhé nohy a většinou má těžiště nízko, takže bylo jasné, že budu dobře trefovat, že se to na něm podepíše a že mě bude jen těžko blokovat. Bylo mi jasné, že ho to zpomalí.”

Rakic si bohužel ze souboje odnáší zranění, ale to je něco, co Janek dobře zná. Celou jeho přípravu totiž provázely nepříjemnosti, ale i přesto se mu podařilo získat cenné vítězství, “Jsem zase o kousek blíže titulu. Tenhle přípravný kemp byl náročný. Měl jsem jeden extra hrozný týden. Nejprve mi ukradli auto, pak jsem měl strašný průjem, který mě vyřadil na 3 dny ze hry a pak jsem se vrátil do gymu a kamarád mi udělal obrovský cut u oka, takže jsem musel mít další pauzu. Moje mentální koučka mi však pomohla a teď jsme tady.”
 

“Vyhraj, já vyhraju 11.6. a pak si to dáme znovu,” hlásil už před soubojem aktuální šampion Glover Teixeria, že je otevřený odvetě. Uvidíme tedy, jak si Brazilec v polovině června povede, protože má proti sobě obrovskou výzvu v podobě Jiřího Procházky. 

Rakic reaguje na prohru a říká si o odvetu

“Dnes večer jsme mohli v oktagonu sledovat skvělou bitvu, která však neskončila tak, jak bychom si já, Jan a fanoušci přáli. Stejné sakramentské zranění, které mě potkalo 3 týdny zpátky během přípravy, se bohužel objevilo znovu a přihlásilo se o slovo. Cítil jsem, že šla obě první kola za mnou. První bylo hodně těsné, ale druhé jsem jasně získal a ve třetím jsem dobře začal. Věděl jsem, že se mohu plně spolehnout na kardio, protože ve spánku jsem měl srdeční tep 36 (u běžného člověka je 40-50), takže bych pak postupně přidával a rozebral bych ho, ale stalo se to, co se stalo. Gratuluji Janovi a přeji mu jen to nejlepší. Postarám se o svém zranění a vrátím se úplně jiný, než jste mě doposud znali. Mezi mnou a Janem je to však nedokončené, takže doufám, že nám dá UFC odvetu,” reagoval Rakic na svých sociálních sítích. 

2 komentáře na “Jiří Procházka stručně reaguje na bitvu Blachowicz vs Rakic”

  1. Pingback: Odpálené koleno? Doktor vysvětluje, jak se Rakic zranil | MMA Shorties

  2. Pingback: Kde je BJP Procházka? "Cejudovci" se shání po Jiřím | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *