Jiří Procházka s pokorou reaguje na pochvalu od GSPho

Jiří Procházka GSP

Jiří Procházka si po přesunu do Singapuru plní intenzivní mediální povinnosti, k čemuž patří natáčení spotů, fasování vybavení, ale samozřejmě i nekončící rozhovory. Právě v jednom takovém rozhovoru padl dotaz i na to, co Jiří říká na pochvalu od legendárního Georgese St-Pierra, který tipuje, že se BJP stane šampionem? Právě GSP je přitom dle mnohých MMA GOAT, tedy nejlepší bojovník všech dob, protože je vzorem v oktagonu i mimo něj. Jak Jiří reagoval?

Síla! Vyzyvatel se potkal se šampionem! Co Jiří Procházka z Glovera cítil?

“Je to pro mě obrovská čest,” reagoval Jiří Procházka. “Zrovna včera jsem o tom četl. Musím uznat, že GSP je skutečný válečník. Je to tím, že pořád pracuje a maká na sobě. Jasně, už teď aktivně nezápasí, ale pořád maká a dře, protože to miluje. Tomu plně rozumím, protože to mám stejně. Miluju to. Miluju boj a proto je pro mě taková pochvala velkou poctou.”

“Je velmi nebezpečný, je to skvělý striker, ale myslím, že jsme zatím neviděli jeho boj na zemi,” řekl St-Pierre Jamesi Lynchovi v nedávném rozhovoru. “U spousty kluků jsme neviděli všechno, ale postupem času to ukázali, takže jsem zvědavý, až ho uvidím ve více zápasech, ale je velmi působivý, myslím, že je to budoucí šampion.”
GSP a BJP jsou si v mnoha ohledech dost podobní. Oba se totiž dokázali dostat na vrchol bez jakéhokoliv zbytečného trashtalku. Místo slov za ně mluvily činy a to dost hlasité. Jiří Procházka má za sebou v rámci UFC “jen” 2 zápasy, ale oba nabídly spektakulární podívanou a hlavně tvrdá ukončení, po kterých soupeři ani nedošli na vyhlášení.

Nyní má Jiří před sebou zatím největší zkoušku kariéry. Čeká ho totiž zkušený šampion Glover Teixeira, ze kterého Denisa cítí sílu. “Z Glovera cítím zkušenosti. Už jen z podání ruky z něj cítím, že bude silný a že je takový, jak to říct, no, že bude chtít rozhodně tlačit. Bude chtít tlačit. Možná to bude tlačit hodně na sílu. To je však i v mých kartách podobný přístup, abych tlačil a držel tlak i já. Uvidíme. Je to jedno. Jsem připravený, teď už není o čem,” vysvětlil Jiří Procházka pro MMA Shorties, jaký měl ze šampiona Glovera dojem po setkání v tváří v tvář.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *