Jiří Procházka s odstupem bilancuje bitvu s Reyesem

Jiří Procházka

Jiří Procházka s odstupem bilancuje bitvu s Reyesem

Jiří Procházka samozřejmě na proběhnuvším turnaji UFC Vegas 25 zaznamenal obrovský úspěch. V hlavním zápase večera, ve kterém se představil jako první Čech v historii, totiž ve druhém kole tvrdě ukončil bývalého titulového vyzyvatele Dominicka Reyese tvrdým loktem z otočky. Krátce po souboji však cestoval zpět do České republiky, kde ho čekala extrémní porce mediálních povinností, takže vlastně neměl úplně čas pro sebe, aby úspěch vstřebal a zhodnotil ho. K tomu se dostal až nyní.

https://www.mmashorties.cz/index.php/2021/05/19/zlodej-chtel-ukrast-auto-ale-narazil-na-bestii-lewise/

“Když to vezmu z pohledu toho, jak jsem začínal. Když na to kouknu normálním pohledem, jako obyčejný Jirka, občan téhle země, tak si řeknu: Ty jo, fakt velkej zápas a vyhráls ho, kámo. Vytrénoval jsem tělo a mysl na takovou úroveň, že dokážu čelit těm nejlepším a za to jsem rád. Vím, co mám dělat a dělám to. Uvnitř sebe cítím velkou motivaci a podle toho jednám. Prostě velkej zápas, který se zvládl. Tečka. Nemá cenu to zveličovat,” vysvětlil pokorný Procházka pro server iSport.cz. “Dodržel jsem strategii, kterou jsem si zadal. A tím presem na Dominicka, který jsme plánovali, jsem ho občas tlačil až moc a to mě mohlo několikrát stát zápas. Že jsem nedokázal udělat krok zpátky a zataktizovat tam. Furt jsem to držel pod parou, což může být sice super zbraní, ale v určité míře i trochu risk. Nebo spíš takovou dvojsečnou zbraní.”

Sám Jiří svůj výkon hodnotí poměrně dost kriticky. Hned po zápase se například nechal slyšet, že s ním vlastně není úplně spokojený, protože nevyužil příležitosti, aby Dominicka ukončil dřív, a zároveň se nechal tvrdě natrefovat z kontrů, čímž zbytečně riskoval. Z pohledu fanouška však lze říct, že Jiří svůj styl skutečně posunul na novou úroveň a pokud na tom společně s týmem dokáže nadále stavět, tak se můžeme těšit na velké věci.

Jak už bylo několikrát zmíněno, aktuálně se jedná o možnosti, že by byl Jiří oficiální náhradník pro zářijový titulový souboj Jan Blachowicz vs Glover Teixeira, tak uvidíme, jak se nakonec všechno vyvine.

Zdroj: iSport.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *