Jiří Procházka reaguje na ostrou kritiku od Anthonyho Smitha

Jiří Procházka Anthony Smith

Většina světa nadšeně opěvuje titulový duel Glover Teixeira vs Jiří Procházka, o kterém se okamžitě začalo mluvit jako o možném zápasu roku, ale také jako o jednom z nejlepších titulových duelů minimálně v rámci polo-těžké váhy. Doslova válka totiž nabídla epickou podívanou, ve které se oba borci pravidelně střídali v tom, kdo má zrovna navrch. Nakonec z toho bylo vítězství Jiřího Procházky, který Glovera utáhl via RNC jen 28 sekund před koncem zápasu, který by na bodech prohrál. Právě na to se snažil upozornit Anthony Smith, podle kterého oba borci předvedli své nejhorší výkony. Co na to Jiří Procházka?

Úsměv a slzy! Jaký je příběh za epickou fotkou dvou šampionů?

“Já to vidím tak podobně. Já za sebe, co můžu říct, tak, nevím, jak moc Anthony Smith do toho vidí a do mě, ale asi už nějaké moje výkony viděl, za mě já vím, že tohle nebyl můj nejlepší výkon. Spíš jako jeden z těch horších,” souhlasil Jiří Procházka v rozhovoru pro iSport.cz s kritikou od bývalého titulového vyzyvatele, který se snažil vysvětlit, v čem oba borci selhali.

Mezi Jiřího přednosti rozhodně patří to, že neusíná na vavřínech, ale opravdu se stále snaží dojít k několikrát zmíněnému Mistrovství. Hned po zápasech tak většinou své výkony hodnotí hodně kriticky a snaží se najít chyby, na kterých bude třeba dále pracovat.

“Včera jsem se poprvé podíval na zápas. Ještě jsem ho úplně nehodnotil, jen jsem na sebe nechal dolehnout první dojmy z toho a nebylo to až tak strašné, jak jsem si myslel, ale ty závěry a dominantní věci, které tam měly být jasné a zřejmé, tak ty tam úplně nebyly z mé strany.”

Právě to, že Procházka vnímá své chyby a je na nich připravený pracovat, z něj dělá ještě nebezpečnějšího borce, protože se díky tomu neustále vyvíjí a mění. Jeho soupeři už teď mají problém se na jeho neotřelý styl připravit a fakt, že do každého zápasu nastupuje zase o kousek jiný, v tom rozhodně nijak nepomáhá.
 

Smithova kritika

“Abych byl upřímný, tak to vnímám tak, že oba ti borci předvedli své asi nejhorší výkony vůbec a podařilo se jim to oběma načasovat na stejný zápas. Opravdu si to myslím. Vůbec poprvé totiž Glover vypadal trochu staře. Takhle jsme ho podle mě ještě neviděli. Rozhodně to nebyl ten Glover, se kterým jsme bojoval já. Nebyl to ten Glover, se kterým bojoval Thiago Santos. Nevím, kdo to v tom oktagonu byl, ale naneštěstí pro něj i Procházka předvedl ten nejhorší možný výkon.

Oba prostě dělali příšerná rozhodnutí a kroky. Co se týče bojového IQ, tak to jejich rozhodně nedalo dohromady dvouciferná čísla. Ani jeden nezápasil vůbec chytře.

Však byl Glover několikrát v mountu. Dokonce vzal Procházkovi záda a dokázal ho dostat do dobře chycených submisí a i přesto pak pozici ztratil. Nevím, jestli jsme vůbec někdy viděli, že by Glover takhle ztrácel pozice. Přitom všichni víme, jak velký rozdíl mezi těmi borci na zemi je.
  

Já jsem zkušený zemař s černým páskem v BJJ a dokonce se mi podařilo utáhnout hned několik světových šampionů. Každý den se válím na zemi s těmi nejlepšími a stejně jsem se pod Gloverem zasekl. Vůbec nevím, kde byl v souboji s Procházkou ten Glover, kterého jsem měl na zádech já. Kde sakra byl?

Možná už ho prostě dostal věk. Byl to sakra zvláštní zápas, protože před soubojem jsme samozřejmě říkali, že pokud si Jiří prosadí postoj, tak bude konec a stejně tak že pokud půjdou na zem, tak bude Glover dominovat. Oba si nakonec do nějaké míry prosadili svou a snažili se ze sebe při tom vymlátit duši, ale ani jeden to nedokázal naplno využít a dotáhnout. Možná je to tím, že Glover v posledních zápasech přeci jen něco nakoupil a možná se to na něm trochu podepsalo.
  

Než do mě začnete pálit, že tady melu hovna, tak jen chci říct, že oba borci bojovali sakra odvážně. Dali do toho všechno, ale nejsem jen bojovník, ale i analytik a z tohoto pohledu podle mě oba předvedli otřesné výkony. Určitě se na to hezky dívalo, ale po technické stránce to nestálo za nic,” rozpovídal se Anthony Smith obsáhle.


 

17 komentářů na “Jiří Procházka reaguje na ostrou kritiku od Anthonyho Smitha”

 1. Pingback: Šampion Jiří Procházka už se dočkal gratulace i od Jona Jonese | Shorties

 2. Pingback: Pešta má před sebou těžký úkol! Jak může zachovat naději na miliony?

 3. Pingback: Na PFL vážení řádil podvodník! Pešta má hotovo! | MMA Shorties

 4. Pingback: Problémy na obzoru? Vémola posílá vzkaz couvajícímu Xavierovi

 5. Pingback: Procházka vysvětluje, kdo je po něm nejnebezpečnější borec divize

 6. Pingback: Výzva! Neoblíbený šampion Sterling už zná svého dalšího soupeře

 7. Pingback: El paseo explica quién es después de él el luchador más peligroso de la división - Notiulti

 8. Pingback: Nachedeu - nachedeu.com - Прогулка объясняет, кто после него самый опасный боец ​​дивизии

 9. Pingback: Legendární Ronda Rousey se vrátí jen tehdy, když vyjde tato soupeřka

 10. Pingback: Naštvaný Alex Lohoré ostře reaguje na Vémolovo zesměšňování | Shorties

 11. Pingback: Nezlomný Glover Teixeira reaguje na prohru motivačním vzkazem

 12. Pingback: Jiří Procházka popsal pocity před klíčovým pátým kolem | Shorties

 13. Pingback: Smutné loučení! Zabit Magomedsharipov posílá vzkaz na rozloučenou

 14. Pingback: Škondrič hodnotí Marpův výkon s Vémolou a posílá mu varování | Shorties

 15. Pingback: Michal Martínek hodnotí soupeře a srovnává KSW a OKTAGON MMA

 16. Pingback: Ruská ruleta? Sterling straší, proč by Procházka brzy mohl přijít o titul

 17. Pingback: KO ve vzduchu? Turnaj OKTAGON 34 hlásí další atraktivní bitvu | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *