Jiří Procházka reaguje na nový titulový duel Blachowicz vs Ankalaev

Jiří Procházka Blachowucz Ankalaev

Ještě před několika měsíci se Blachowicz i Ankalaev neúspěšně hlásili o titulovou šanci, protože Jiří Procházka si na první titulovou obhajobu vybral odvetu s Gloverem Teixeirou. Nakonec je však všechno jinak. Po Procházkově zranění je totiž novým hlavním a zároveň titulovým zápasem právě duel Blachowicz vs Ankalaev.

Nasr*t! Glover Teixeira se dost zlobí na vedení UFC, které s ním zametlo

„Ať zvítězí kdokoliv, nebo ať už se bude vyvíjet následné dění v polo-těžké váze jakkoliv, vždy jsem byl pro to, nechť se tam předvádí ty nejlepší výkony a ti nejlepší, ať jsou šampiony. Já se teď musím stáhnout do ústraní a zapracovat na sobě. A jakmile přijde můj čas, přijdu si pro titul a vše kolem toho,“ reagoval Procházka pro iSport.cz.

Jiří sice na turnaji UFC 282 zápasit nebude, ale to neznamená, že má volno a může si užívat Las Vegas. Hned totiž začal pracovat na zraněném rameni. „Že bychom šli někam odpočívat a měli volno, to ne. Jsme tu za prací. To, že se to narušilo, že zápas není, znamená další prioritu, udělat Jirkovi ten nejlepší komfort, co se týče těch rehabilitací a dál tedy cvičíme. Máme tu k dispozici opravdu všechny možné prostředky. Takže jsme se na nic nevykašlali a nezačali žít nějaký jiný život. To neexistuje. Jsou jen jiné povinnosti,“ vysvětlil trenér Hovězák, že se sice změnily priority, ale pracovní režim dále pokračuje.

„Člověk má nějaké cíle, ambice a najednou se to ukončí zraněním. Ale zápasník musí stále počítat i s tímhle. Stejně tak s tím určitě počítal i Jirka. A proto je tam, kde je, protože je to silný člověk v hlavě a má jasný cíl. Takže jemu se jeho cíl pouze posunul, nic se neztratilo, jeho titul neuletěl, jen se odsunul. A že budou mít bitvu Blachowicz s Ankalaevem? Asi si to zaslouží, Ankalaev už v UFC dokázal dost, má tam mnoho výher po sobě. Blachowicz získal titul, ztratil titul, takže je to, myslím, dobrá volba. Kdyby bojovali o dočasný titul, tak je to oukej. Jestliže Jirka odevzdává svůj titul, tak je to takové… No. Každopádně Jirkovi držím palce. Vrátí se silnější, věřím mu!“ reagoval na překotné změny Attila Végh.
   

Jak to bylo s uvolněním/odebráním titulu?

„Trošku jsem nesouhlasil s tím, že budu muset odevzdat titul. Ale učinil jsem tak, protože mi bylo přislíbeno, že hned jak se vrátím, tak dostanu možnost o něj bojovat. V návaznosti na tuto informaci jsem pro, abych to nezdržoval a nechal organizaci a celý běh plynout. Proto jsem titul po domluvě s UFC uvolnil,“ přiznal pro iSport.cz Jiří Procházka, že původně titul uvolňovat nechtěl, na což má jako šampion výsostné právo, ale po domluvě s vedením tak nakonec učinil s tím, že po uzdravení hned dostane titulovou šanci.

To potvrzuje i trenér Jaroslav Hovězák, který naznačil, že evidentně přeci jen ze strany vedení proběhl nějaký nátlak na uvolnění, „Jsem z toho trochu na rozpacích, ale nakonec výsledek toho jednání je smysluplnej. Dává to smysl na všechny strany. A Jiřího jeho rozhodnutí ctí, protože vzdát se titulu nechce nikdo. Ale půjdeme si pro to zpátky!“

Ukazuje se tedy, že Dana White společně s vedením fanouškům dost zahrál na city a vylíčil celou situaci mnohem líbivěji, než jaká vlastně byla realita.

Obecně však byl Jiří s jednáním UFC a manažerské stáje Paradigm spokojený, „Nemůžu si na nic stěžovat. Společně se svým manažerem Timem Simpsonem, s nímž jsem v kontaktu na denní bázi, vše řešíme naprosto jasně a pohotově. Vše klape, jak má. Takže co se týká týmu a odvádění jejich práce, jsem nadmíru spokojený.“
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Antonio Trocoli

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 1 komentář na “Jiří Procházka reaguje na nový titulový duel Blachowicz vs Ankalaev”

  1. Teixeira musí pochopit ze po zápase s Procházkou skončil v důchodu. jediný kdo ho chtěl podržet v akci byl Procházka. může trénovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *