Jiří Procházka reaguje na Krpálkův historický úspěch

Procházka Krpálek

Se dvěma žlutými kartami na kontě to nevypadalo úplně dobře, ale Lukáš Krpálek na konci finálové bitvy fantasticky zabral a nakonec pro ČR získal další zlatou medaili. Stal se tak vůbec prvním judistou v historii, který má zlatou medaili z obou nejvyšších vah. O něco podobného usilují i borci v MMA, kteří se po zisku jednoho titulu snaží získat i ten další, aby se zařadili do elitní “Champ Champ” společnosti, která má zatím v rámci UFC jen pár exkluzivních členů, jako je například Conor McGregor, Daniel Cormier a pár dalších. Jak na skvělý úspěch reagoval náš nejlepší MMA zápasník Jiří Procházka?

Karlos Vémola promluvil o útoku “feťáka” na Štvanici

“Viděl jsem to, musím říct nádhera. Lukáš dal do toho všechno, do závěru zápasu dal srdíčko, dal do toho celého sebe, bylo vidět, že to fakt chce. Urval to, tohle je něco nádherného. Jemu se podařilo něco, o co usilují borci v MMA, když získávají pásy ve více váhových kategoriích. On tohle provedl v judu, je to velkolepý úspěch. On je první, který to dokázal ve dvou nejtěžších váhách. Tohle je krásný, nádherný, opravu nemám slov,” prozradil pro server Kaocko.cz Jiří Procházka, který aktuálně dokončuje školu, kvůli čemuž nemohl být ani na turnaji OKTAGON 26 na Štvanici, kde bojoval jeho kamarád a týmový kolega Raška. “Já jsem v to věřil. Věřím do posledního momentu, do poslední setiny, že člověk když chce, může zvrátit zápas a zvítězit.”

Krpálek přitom soupeřil s mnohem těžšími borci, což dle Denisy nemusí být až taková nevýhoda, “Je to těžký, ale na druhou stranu to může být i výhoda, on je svižnější, ale musí být fyziologické dispozice jasně vyvinutější a musí s nimi stíhat vytrvalostně, silově a dynamicky.”

Sám Procházka, který do polo-těžké váhy nijak extrémně nehubne, přitom do budoucna možná také chystá změnu váhy, “Uvidím, jak se mi bude pracovat dále s tělem, se svým somatotypem v budoucnu. Většina lidí říká, že po třicítce nabírají kila, uvidíme, jak se bude chovat moje tělo. Zatím mi je osmadvacet.”

Zdroj: Kaocko.cz

Úvodní foto via Radek Cihla

1 komentář na “Jiří Procházka reaguje na Krpálkův historický úspěch”

  1. Pingback: Ben Cristovao vyškolil 4 "MMA bojovníky" | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *